VI Rodzinny Leśny Rajd Rowerowy

Opublikowano 2015-10-19 08:10:47. Artykuł wyświetlono: 2685 razy.

W niedzielę,4 października 2015 r. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie zorganizowała we współpracy z Nadleśnictwem Lidzbark VI Rodzinny Leśny Rajd Rowerowy dla uczniów szkoły i ich rodzin.

Na starcie stanęło 108 osób. Dwie trasy po około 7 km wiodły leśnymi drogami. Na pięciu punktach należało zaliczyć zadania sprawnościowe i wiedzowe. Najlepiej poradziły sobie rodziny: 1. Państwo Joanna i Wojciech Orzechowscy z córką Anią; 2. Państwo Anna i Grzegorz Januszewscy z córką Jagodą; 3. Państwo Katarzyna i Tomasz Kłosowscy z córką Julią. Pozostałe rodziny także znakomicie wypełniły zadania. Rajd miał na celu popularyzację transportu rowerowego, zaproponowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu, ukazanie miejsc ciekawych przyrodniczo w okolicy, poznanie urokliwych leśnych szlaków. Organizatorzy serdecznie dziękują Nadleśnictwu Lidzbark, szczególnie panu Tomaszowi Stepnowskiemu, za pomoc w organizacji rajdu, pani Marii Raczyńskiej z restauracji Świtezianka za posiłki dla uczestników, strażakom z Rybna za czuwanie nad bezpieczeństwem, nauczycielom, harcerzom i wolontariuszom za pomoc na trasie, panu Jerzemu Masłowskiemu za napoje, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, dzięki któremu możliwy był zakup nagród, które uczestnikom wręczył Wójt Gminy Rybno pan Tomasz Węgrzynowski wraz z panią Dyrektor Bożeną Dobrzyńską. Na zakończenie w blasku jesiennego słońca wszyscy uczestnicy w peletonie za samochodem strażackim przejechali do centrum Rybna.

Nadesłała: Anna Rykaczewska