www.gminarybno.pl

Drukuj

VII Jesienny Leśny Rajd Rowerowy

Opublikowano 2016-10-06 12:33:48. Artykuł wyświetlono: 2955 razy.

W niedzielę, 2 października 2016 r. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie we współpracy z Nadleśnictwem Lidzbark zorganizowała VII Jesienny Leśny Rajd Rowerowy, w którym mogli wziąć udział uczniowie szkoły ze swoimi bliskimi.

Na starcie zameldowało się 146 uczestników z 45 rodzin. Na trasie trzeba było wykonać 5 punktowanych zadań przyrodniczych i sprawnościowych. W ten sposób wyłonione zostały trzy zwycięskie rodziny: Kamil Januszewski z rodzicami i dziadkiem, Matylda Kiełpińska z rodzicami i siostrą, Mateusz Maciejewski z rodzicami. Po przejechaniu wyznaczonej trasy uczestnicy zgromadzili się nad jeziorem Zarybińskim, gdzie czekała pyszna grochówka od pani Marii Raczyńskiej, ognisko z kiełbaskami i napoje. Na zakończenie rajdu Dyrektor Szkoły pani Bożena Dobrzyńska, Wójt Gminy Rybno pan Tomasz Węgrzynowski i Leśniczy pan Tomasz Stepnowski wręczyli nagrody i pamiątkowe gadżety. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP z Rybna. W organizacji pomogło wielu nauczycieli oraz harcerze z XVI DDH ,,Leśne Duszki”. Powrót do centrum Rybna tradycyjnie odbył się w peletonie za wozem strażackim.

Nadesłała: Anna Rykaczewska
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst