www.gminarybno.pl

Drukuj

Z wiatrem w zawody

Opublikowano 2023-09-27 14:34:11. Artykuł wyświetlono: 164 razy.

Już po raz piąty Uczniowski Klub Sportowy „Szuwarek” w Hartowcu wspólnie z Warmińsko – Mazurskim Szkolnym Zwiazkiem Sportowym był organizatorem regat żeglarskich w klasie „Otymist” o Puchar Wójta Gminy Rybno.

Zawody mają rangę wojewódzkich organizowanych prze SZS. Tegoroczna jubileuszowa edycja odbyła się nie jak dotychczas na j. Hartowieckim , a w „Rumianej Dolinie” nad j. Rumiańskim. Dodatkowo rangę zawodów podniósł Honorowy Patronat Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Z wiatrem w zawody stanęło 25 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był Zenon Laskowski. Podium w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli:

IGRZYSKA DZIECI (kat. dziewcząt i chłopców 2011 i młodsi):
1. Franciszek Fuk (Giżycko)
2. Jerzy Fursewicz (Giżycko)
3. Julia Skawińska (Giżycko)

IGRZYSKA MŁODZIEŻY (kat. dziewcząt 2010 i starsze):
1. Hanna Smolińska (Stawiguda)
2. Łucja Szczepańska (Dębień)
3. Milena Kowalkowska (Hartowiec)

IGRZYSKA MŁODZIEŻY (kat. chłopców 2010 i starsi) plus 13 lat:
1. Mateusz Dutkowski (Hartowiec)
2. Filip Dąbrowski ( Hartowiec)
3. Mateusz Zakrzewski (Hartowiec).

Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania za wsparcie organizacyjne: Marszałkowi Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustawowi Markowi Brzezinowi, Warmińsko – Mazurskiemu SZS w Olsztynie, Departamentowi Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Wójtowi Gminy Rybno Tomaszowi Węgrzynowskiemu, Stowarzyszeniu „Z natury dla kultury”, p. Monice Grabowskiej – Kuśmirczuk, p. Karolowi Kuśmirczuk, druhom z OSP Hartowiec, Sylwestrowi Kasprowiczowi, rodzicom i nauczycielom SP Hartowiec, a także rodzicom i opiekunom zawodników. Regaty tradycyjnie zakończyły sezon żeglarski w Gminie Rybno. Do zobaczenia w przyszłym roku na spotkaniu z żeglarską przygodą. Ahoj!

 Nadesłał: Bogusław Łukwiński
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst