Żabiny: Edmund Gajek nowym sołtysem

Opublikowano 2016-07-07 08:39:43. Artykuł wyświetlono: 1588 razy.

W środę, 6 lipca o godz. 20:00 w Sali OSP w Żabinach odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze na sołtysa sołectwa – Żabiny. Była już Sołtys – Jolanta Kozłowska kilkanaście dni temu złożyła rezygnację z tej funkcji.

Spotkanie otworzył Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, który podziękował odchodzącej Sołtys za wielomiesięczną współpracę oraz za zaangażowanie w sprawy bieżące sołectwa. Później Jolanta Kozłowska przedstawiła obfite sprawozdanie ze swojej działalności. Następnie odbyły się wybory, które poprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Karolina Lewandowska (przewodnicząca), Alicja Petrykowska (członek) i Jolanta Pierożek (członek). Udział w głosowaniu wzięło 81 mieszkańców Żabin, którzy zadecydowali (43 głosami), że nowym Sołtysem wsi zostanie Edmund Gajek, który był jedynym zaproponowanym przez uczestników spotkania kandydatem. Podczas zebrania omówione zostały także role sołtysa i rady sołeckiej, a także zostały poruszone sprawy bieżące sołectwa Żabiny.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz