www.gminarybno.pl

Drukuj

Zakończenie projektu z zakresu edukacji ekologicznej

Opublikowano 2014-10-21 08:12:46. Artykuł wyświetlono: 1532 razy.

Zakończył się projekt pod nazwą  "Dzieci z Gminy Rybno poznają Welski Park Krajobrazowy".

Projekt składał się on z dwóch części. „Warsztatów edukacyjnych w Welskim Parku Krajobrazowym” w których od drugiego do dwudziestego czerwca w siedzibie parku w Jeleniu 580 dzieci miało okazję bliżej poznać walory okolicy, zwiedzić Muzeum Przyrody i Muzeum Etnograficzne. Po zajęciach grupy spędzały czas przy pieczeniu kiełbasek na ognisku ciesząc się przebywaniem na łonie natury.

Druga część dotyczyła wydania „Przewodnika przyrodniczo - kulturowego po Gminie Rybno”. Aktualizacja publikacji przez autorów: Magdalenę Anczykowską, Jerzego Anczykowskiego, Grażynę Meller, Małgorzatę Rolka, Mirosława Szczepańskiego, Annę Węgrzynowską, Annę Witkowską odbyła się nieodpłatnie. Gmina Rybno pozyskała na nowe (II wydanie) dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Wójt Gminy Rybno pragnie podziękować autorom przewodnika, pracownikom Welskiego Parku Krajobrazowego i oraz opiekunom podczas warsztatów w WPK za udział i zaangażowanie w projekt.

ZAŁĄCZNIKI:
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst