Zbadaj piersi – mammobus przyjedzie do Rybna

Opublikowano 2024-04-24 08:48:59. Artykuł wyświetlono: 228 razy.

Zbyt późno wykryty rak piersi zabija. Badaj się profilaktycznie, aby żyć!

Mammo-Med Sp. z o.o. Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych zaprasza mieszkanki Gminy Rybno na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi - Etap Podstawowy finansowane przez Warmińsko- Mazurski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badania zostaną przeprowadzane w Mammobusie specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb mammografii, który dzięki swojej mobilności dojeżdża do miejscowości, w których nie ma stacjonarnego sprzętu mammograficznego. Stwarza to mieszkającym tam kobietom często jedyną możliwość skorzystania z badań i w wielu przypadkach pozwala uniknąć komplikacji związanych z rakiem piersi. Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 45 do 74 roku życia, które o organizowanej akcji powiadamiane są poprzez imienne zaproszenia.

W miejscowości Rybno badania będą wykonywane w dniu 26.06.2024 - środa. w godzinach 09:00-12:00 - targowisko przy ulicy Ogrodowej.