www.gminarybno.pl

Drukuj

Zagospodarowanie centrum Rybna

Opublikowano 2011-05-31 18:47:32. Artykuł wyświetlono: 10688 razy.

 INWESTYCJA ZAKOŃCZONA

Gmina Rybno w marcu 2009 r. złożyła wniosek na "Zagospodarowanie terenu w centrum Rybna" do działania "Odnowa i rozwój wsi". Po trwającym siedem miesięcy procesie oceny wniosku 06 listopada 2009 roku Wójt Edmund Ligman podpisał z Marszałkiem Województwa Jackiem Protasem umowę na jego realizację. Wniosek otrzymał wsparcie w kwocie 458 tys. zł z Unii Europejskiej.
 

Wiosną rozpocznie się realizacja inwestycji. Przebudowany zostanie teren w centrum Rybna w obrębie drogi wojewódzkiej oraz ul. Stroma. Usunięta zostanie dotychczasowa roślinność, chore i zdewastowane drzewa, krzewy oraz przystanek autobusowy. Teren skweru zostanie wyłożony kostką w kształcie dwóch kół tworzących dwie przestrzenie. Jedną przestrzeń wokół krzyża milenijnego na kamiennym postumencie, w drugiej zlokalizowany będzie podest z piaskowca gdzie znajdzie się łódź z żaglem, na którym będzie odlew herbu Gminy Rybno. Skwer oświetlać będzie niezależne oświetlenie, które będą stanowić dwie lampy w stylu retro od strony ul. Wyzwolenia przed krzyżem, i dwie przed łodzią z herbem. Za podestem z łodzią będą zlokalizowane dodatkowo lampy świetlne typu drzewko. Przebudowie ulegnie również teren wokół drogi wojewódzkiej a istniejące jezdnie wewnętrzne uzyskają nową nawierzchnię asfaltową, chodniki nową kostkę. Zmianie ulegnie lokalizacja przystanku autobusowego. Zostanie wykonana nowa zatoka autobusowa, która będzie przesunięta w kierunku Tuczek. Wokół dróg wewnętrznych powstaną parkingi, na których będzie 31 miejsc postojowych. Parkingi w każdej miejscowości winny być języczkiem uwagi mówi Wójt Gminy. Zostanie ostatecznie uporządkowana ul. Stroma, która od wielu lat była planowana do przebudowy. Nowa kostka zastąpi dotychczasową dziurawą drogę. Zostaną wybudowane nowe schody z pochylnią. Po przebudowie i uporządkowaniu terenu przyległego ul Stroma będzie miejscem spacerów i wypoczynku dla mieszkańców.

Nowe zagospodarowanie terenu w centrum Rybna zmieni wizerunek miejscowości.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało publikację pod tytułem "Dobre Praktyki" zawierającą najlepsze projekty zrealizowane dzięki Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Z przyjemnością informujemy, iż wśród wyróżnionych projektów znalazła się operacja "Zagospodarowanie terenu w centrum Rybna" zrealizowana w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi".
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst