16 drużyn zagrało dla Mariusza

Opublikowano 2018-04-19 09:30:37. Artykuł wyświetlono: 1199 razy.

W niedzielę, 15 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się Turniej Charytatywny - „Gramy dla Mariusza”, w którym udział wzięło aż 16 zespołów! Zawody zorganizowała grupa młodzieży „W Rękach Młodych” we współpracy z Gminą Rybno, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rybnie, OSP Rybno, Zakładem Usług Leśnych – Jan Rozentalski oraz Serwisem informacyjnym – Syla.

Organizatorzy podzielili zgłoszone zespoły na cztery grupy I, II, III i IV, w których obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym” 1 x 12 minut. Sędziami turnieju byli: Paweł Wółkowski i Leszek Sosnówka. Zawody oficjalnie otworzył Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, który życzył wszystkim drużynom udanych spotkań eliminacyjnych oraz udanych meczy w rundach finałowych. Wójt podkreślił także, że cieszy go tak wysoka frekwencja na tak szczytnych turniejach, w których najważniejsza jest pomoc dla drugiego człowieka.

Po emocjonującej rundzie eliminacyjnej z każdej grupy wyszły po dwa zespoły, które utworzyły pary ćwierćfinałowe. Warto zaznaczyć, że w każdej grupie odbył się mecz – „hit”. I tak w grupie I koledzy Mariusza spotkali się w meczu na szczycie OSP Rybno – Stara Gwardia, w którym padł remis 3:3 – następnie po rzutach karnych OSP Rybno okazało się lepsze! W grupie drugiej podopieczni Sołtysa z Dębienia – Grzegorza Januszewskiego zremisowali 0:0 z MKS Tęczą, dzięki czemu mogli wyjść z grupy oraz dojść do finałowej „czwórki” – to bez wątpienia był „czarny koń” tych rozgrywek. W grupie trzeciej biegacze z zaprzyjaźnionych klubów Lubawa Kocha Biegać i Biegam U KOLESI pokazali, że nie tylko potrafią świetnie biegać ale też po raz kolejny włączają się w akcje charytatywne – w meczu otwarcia III grupy lepsza okazała się drużyna z Lubawy! W grupie IV – która według statystyków była najsilniejszą grupą największe emocje towarzyszyły w meczu Renault Alcar Olsztyn – Eurostyl Rybno, w którym padł remis 0:0 – obydwa zespoły mogły się jeszcze raz spotkać w półfinale, w którym ponownie padł bezbramkowy remis – po karnych do finału awansowała drużyna Łukasza Witkowskiego.

Turniej Charytatywny – „Gramy dla Mariusza” zwyciężyła drużyna „Na Ostatnią Chwilę” z Dąbrówna, która konsekwentnie wygrywała swoje mecze w ćwierćfinałach oraz półfinałach. W finale po bezbramkowym remisie z Eurostylem Rybno ekipa z Dąbrówna wygrała po konkursie rzutów karnych 4:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Olsztyna – Renault Alcar, która pokonała 2:1 Sołectwo Dębień.

Podsumowania turnieju dokonali: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Kierownik OSiR-u – Hanna Bem, Naczelnik OSP Rybno – Marcin Pienicki, Przewodniczący grupy młodzieży „W Rękach Młodych” – Sylwester Kasprowicz oraz Mariusz Sieński, dla którego tego dnia zagrało 16 drużyn. Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Mętlicki (Serwis informacyjny – Syla), który strzelił 8 bramek, tuż za nim z 5 bramkami na koncie znalazł się Jakub Muszyński (Na Ostatnią Chwilę). Najlepszym zawodnikiem został – Przemysław Leśniewski, który według „jury” robił „różnicę” w każdym meczu – niewątpliwie dzięki całemu zespołowi ale także i poświeceniu tego zawodnika Eurostyl Rybno zaszedł do samego finału. Najlepszym bramkarzem został Łukasz Piórkowski (Eurostyl Rybno), któremu żadnemu zespołowi nie udało się strzelić bramki podczas zmagać grupowych oraz finałowych. Wszystkie drużyny otrzymały od Mariusza Sieńskiego pamiątkowe podziękowania, a najlepsze cztery zespoły pamiątkowe puchary. Drużyna z Dąbrówna, która wygrała turniej oddała puchar za pierwsze miejsce na dalszą licytację dla Mariusza – za ten piękny gest serdecznie dziękujemy – jesteście wielcy chłopaki - skład drużyny „Na Ostatnią Chwilę”: Hubert Józefko, Jakub Muszyński, Piotr Szustek, Dawid Skibicki, Mateusz Reszka i Konrad Zalewski.

- Podziękowania należą się Kierownikowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie - Hani Bem za pomoc w organizacji turnieju, Wójtowi Gminy Rybno – Tomaszowi Węgrzynowskiemu za ufundowanie nagród, Prezesowi Zakładu Usług Leśnych – Janowi Rozentalskiemu za opłacenie sędziów, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie za ugotowanie pysznej grochówki oraz bigosu dla wszystkich zawodników i kibiców, Ewie Koniszewskiej za upieczenie pysznych ciast Małgorzacie Pogodzińskiej za profesjonalną obsługę na hali podczas turnieju oraz członkom grupy „W Rękach Młodych” – Zuzannie Knozowskiej, Mai Świniarskiej, Alinie Świniarskiej, Ewelinie Deptule oraz Piotrowi Zabłotnemu za obsługę całego turnieju. Podziękowania należą się także wszystkim zawodnikom, kibicom za udział w turnieju! – podsumowuje Sylwester Kasprowicz.

Grupa I:
Stara Gwardia - Działdowianka 0:2