www.gminarybno.pl

Drukuj

Nocny Bieg w Kopaniarzach

Opublikowano 2021-08-31 08:13:00. Artykuł wyświetlono: 1513 razy.

W piątek, 27 sierpnia 2021r. o godz. 20:30 w Kopaniarzach odbył się I Leśny Nocny Bieg i Trofeum Nadleśniczego Nadleśnictwa Lidzbark na dystansach 5 i 10 km zorganizowany przez Gminę Rybno, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie, chiptiming.pl, Sołectwo Kopaniarze oraz Nadleśnictwo Lidzbark.

Udział w zawodach wzięło 56 zawodników. Przedstawiamy wyniki w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn na dystansach 10 i 5 km . Po biegu dla wszystkich uczestników były przygotowane medale oraz poczęstunek. Podsumowania zawodów dokonała Kierownik OSiR-u w Rybnie – Hanna Bem. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymali puchary, statuetki, upominki i nagrody rzeczowe które wręczali: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Przewodniczący rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lidzbark – Dariusz Szczawiński, Leśniczy – Mariusz Sękowski oraz Sołtys wsi Kopaniarze – Czesław Mederski. Wszystkie wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych można znaleźć na stronie www.chiptiming.pl

Kategoria OPEN kobiet na 10 km:
1. Wioletta Kasprowicz 43:04 (Rozbiegane Działdowo)
2. Joanna Zduniak-Pietrzak 50:38 (Rozbiegane Działdowo)
3. Katarzyna Lewicka 53:38

Kategoria OPEN mężczyzn na 10 km:
1. Marcin Kasprowicz 36:04 (Rozbiegane Działdowo)
2. Adam Osowski 41:08 (Rozbiegane Działdowo)
3. Radosław Kwiatkowski 41:15 (Rozbiegane Działdowo)

Kategoria OPEN kobiet na 5 km:
1. Wioletta Falba 20:51 (Rozbiegane Działdowo)
2. Magdalena Behal 26:19 (Rozbiegane Działdowo)
3. Izabela Wesołowska 26:23 (KMB Dreptak)

Kategoria OPEN mężczyzn na 5 km:
1. Adam Patalon 18:36 (Kurzętnik Biega)
2. Damian Lewandowski 18:49 (Następny Krok Team)
3. Wojciech Bartnikowski 19:19

Serdecznie dziękuję fundatorom nagród oraz instytucjom i osobom, które wsparły naszą nocną imprezę sportową: Starostwo Powiatowe w Działdowie, Gmina Rybno, OSiR Rybno, Nadleśnictwo Lidzbark, Welski Park Krajobrazowy w Jeleniu, Masarnia Skurpie – Dariusz Chaberski, Spiżarnia Smakosza – Kazimierz Zieliński Żuromin, Waldemar Mederski z Kopaniarzy, Zakład Usług Leśnych – Jan Rozentalski, Koło Gospodyń Wiejskich w Rumianie oraz Pasieka – Jacek Wiśniewski z Rybna. Podziękowania należą się Prezesowi Koła Łowieckiego „Hubertus” w Olsztynie – Panu Tomaszowi Spaszewskiemu za użyczenie „Hubertówki”, mieszkańcom Kopaniarzy za pomoc w organizacji biegu oraz pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie i firmie chiptiming.pl nad sprawnym przebiegiem zawodów.

Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej w Hartowcu oraz Sołectwu Truszczyny za pomoc w organizacji. Impreza nie udałaby się bez wsparcia służb bezpieczeństwa - podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszelewach, policji z Rybna, ratownikom medycznym z karetki pogotowia w Rybnie, ratownikowi wodnemu ze sołectwa Grądy – Mirosławowi Remusowi oraz patronatom medialnym Radio7 i Serwis – Informacyjny Syla.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim przybyłym zawodnikom, gościom, sponsorom, mieszkańcom wsi Kopaniarze na czele z sołtysem CzesławemMederskim oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji I Leśnego Nocnego Biegu o ”Trofeum Nadleśniczego Nadleśnictwa Lidzbark”. Było nam niezmiernie miło Państwa gościć i do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Zawody podsumowała, Hanna Bem – Kierownik OSiR-u w Rybnie

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst