www.gminarybno.pl

Drukuj

25 lat samorządności

Opublikowano 2015-07-14 08:57:04. Artykuł wyświetlono: 2346 razy.

W dniu 29 czerwca 2015 r. w Rybnie odbyła się uroczystość związana z 25 rocznicą istnienia samorządu terytorialnego w Polsce.

Nie tylko okazja była wyjątkowa, lecz także oprawa tego spotkania. Obchody 25-lecia samorządności rozpoczęły się o godzinie 13:00. Na uroczystość zaproszono nie tylko obecnych radnych i pracowników samorządowych, lecz również osoby, które w przeszłości pełniły różne funkcje w samorządzie. Zaproszeni goście w swoich przemówieniach podkreślali, iż Gmina Rybno dobrze wykorzystała szansę daną w 1990 roku. Spotkanie było także okazją do wyróżnienia szczególnie zasłużonych dla samorządności – dyplomy gratulacyjne od Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego otrzymali: Skarbnik Gminy Rybno Zdzisława Kanicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Rybno Andrzej Kornacki.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Hartowcu.
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka