www.gminarybno.pl

Drukuj

Aktywny 2015 rok Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie

Opublikowano 2016-01-08 14:27:12. Artykuł wyświetlono: 751 razy.

Kolejny rok działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie przeszedł do historii. Czas pokusić się o jego krótkie podsumowanie.

W 2015 roku jednostka wyjeżdżała do różnego rodzaju zdarzeń 64 razy, w tym 23 razy do pożarów i 40 razy do innych miejscowych zagrożeń, takich jak m.in. wypadki drogowe, podtopienia, powalone na drogę drzewa czy dachy zerwane przez wichury. Odnotowano jeden fałszywy alarm w dobrej wierze.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnie najwięcej interwencji przeprowadziła na terenie miejscowości Rybno - 27 razy. Najbardziej pracowitym miesiącem był sierpień, w czasie którego alarmowano jednostkę 17 razy. Jeśli chodzi o dni tygodnia to najwięcej razy wyjeżdżali do działań w niedzielę (21 razy) i w sobotę (13 razy), a najmniej w czwartek (3 razy). Statystycznie syrena alarmowała nas najczęściej pomiędzy godziną 15:00 a 16:00 - 7 razy.

W 2015 roku udało się zakupić łódź do ratownictwa wodnego wraz z przyczepką podłodziową. Wyremontowano także lekki samochód Volkswagen Transporter T4. Gmina Rybno zakupiła na potrzeby prowadzonych działań ratowniczych kamerę termowizyjną oraz silnik zaburtowy do łodzi.

W lutym 2015 roku przeprowadzone zostały ćwiczenia z ratownictwa na lodzie, a w maju zorganizowano dzień strażaka. We wrześniu odbyła się uroczystość poświęcenia łodzi ratowniczej, a w grudniu strażacy spotkali się, by podzielić się opłatkiem. Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnie po raz kolejny wydała własny kalendarz na 2015 rok, a ich kronika została uznana za wzorową podczas eliminacji wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu kronik, a na etapie krajowym została wyróżniona. W gminnych zawodach sportowo-pożarniczych po raz drugi z rzędu uzyskali najlepszy wynik, a na zawodach powiatowych byli trzecią ekipą na podium. Wystartowali również w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Barczewie oraz w II Otwartych Zawodach w Ratownictwie przeprowadzonych na terenie powiatu Jarocińskiego (Wielkopolska). Strażacy pomagali też w organizacji różnych imprez tj.: "Dni Rybna", Bieg Niepodległości oraz brali czynny udział przy uporządkowaniu parkingu przy kościele parafialnym. Druhowie podnosili swoje kwalifikacje na różnego rodzaju szkoleniach organizowanych przez Państwową Straż Pożarną, a poczet sztandarowy tej jednostki uczestniczył w wielu uroczystościach - jak np. 110-lecie OSP Iłowo.

Źródło tekstu oraz zdjęcie: www.facebook.com/straz.rybno

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka