www.gminarybno.pl

Drukuj

Białe żagle na jeziorze hartowieckim

Opublikowano 2016-05-17 08:33:24. Artykuł wyświetlono: 1076 razy.

Nasze wieloletnie marzenia o wykorzystaniu walorów położenia naszych szkół nad jeziorem nareszcie się ziściły!

W środę 11. 05. 2016 ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Hartowiec zakupionych zostało pierwszych 5 łodzi żaglowych typu „Optymist” przeznaczonych do szkolenia żeglarskiego dzieci i młodzieży od 7 do 15 lat. Zupełnie nowe i wspaniałe łodzie wraz z kompletem ożaglowania dostarczyła firma BANAN JACHT ze Szczecina.

W niedzielę 15 maja 2016 roku na naszym jeziorze, pod okiem doświadczonego żeglarza Andrzeja Chojnowskiego z Iławy odbyło się zestawienie i testowanie nowo zakupionego sprzętu. Pomimo dosyć niesprzyjającej, prawie sztormowej pogody przetestowano pomyślnie wszystkie 5 łódek. W próbie aktywnie uczestniczyłem osobiście i jak widać na załączonym zdjęciu zapomniałem o całym świecie…, no i o sterze. Nie zabrakło też Zenona Laskowskiego – nowo wybranego Prezesa UKS „Szuwarek”. Nie możemy się już doczekać zakupu łodzi typu Omega (4 osobowa dla młodzieży i dorosłych), a także łodzi wiosłowej z silnikiem elektrycznym dla instruktora żeglarstwa, oraz wiaty na sprzęt- na które to otrzymaliśmy środki z funduszu Sołectwa Hartowiec (16 399 zł). No i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to od końca maja br. rozpoczynamy szkolenie pierwszych 3 grup sekcji żeglarskiej w UKS „Szuwarek” w Hartowcu. Życzcie więc nam powodzenia, no i „stopy wody pod kilem”!

Autor: Bogusław Łukwiński
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka