www.gminarybno.pl

Drukuj

Brązowy Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego dla Rumiana

Opublikowano 2018-12-06 07:35:08. Artykuł wyświetlono: 263 razy.

W piątek 30 listopada 2018 roku Dyrektor szkoły pani Hanna Kirchhof i koordynator projektu konkursowego Iwona Cybulska odebrały Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego Podsumowanie miało charakter gali i odbyło się w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.

Organizatorem konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej.
Głównymi celami przedsięwzięcia było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz kształcenie wśród uczniów i nauczycieli umiejętności realizowania ponadprzedmiotowego projektu edukacyjnego.

Nasza szkoła zrealizowała projekt „Historia wyryta na głazie”- Ksiądz Franciszek Liss obrońcą rumiańskiej ziemi”. Zadaniem uczniów, koordynatora projektu i nauczycieli była realizacja zaplanowanych działań, m.in. utworzenie alei geologiczno – historycznej, posadzenie dębów, klonów i innych gatunków drzew w ogrodzie, zagospodarowanie terenu wokół głazu, na którym umocowano marmurową tablicę upamiętniającą księdza Lissa, montaż tablicy dydaktyczno-informacyjnej z biografią księdza, posadzenie róż rabatowych w kolorze białym i czerwonym.

W konkursie brało udział 49 placówek z województwa warmińsko – mazurskiego. Nasza placówka otrzymała III miejsce w kategorii szkoła podstawowa: brązowy certyfikat, statuetkę i nagrodę.

Przy realizacji Certyfikatu Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego nasza szkoła korzystała z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Wszystkim zaangażowanym w realizację powyższego przedsięwzięcia bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Autor tekstu: Iwona Cybulska
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka