www.gminarybno.pl

Drukuj

Chuderlaczki wygrali turniej charytatywny dla dzieci z Madagaskaru

Opublikowano 2016-08-17 09:25:59. Artykuł wyświetlono: 881 razy.

W sobotę, 30 lipca o godz. 10:00 na boisku dwufunkcyjnym za Szkołą Podstawową w Rybnie odbył się turniej charytatywny dla dzieci z Madagaskaru zorganizowany przez organizację Time2Play.

Do turnieju przystąpiło 8 zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Sędzią głównym zawodów był - Paweł Wółkowski z Działdowa, a opiekę medyczną pełnił Michał Kłosowski z Rybna. Dla najlepszych czterech drużyn OSiR Rybno ufundował statuetki, które tego dnia nie były najważniejsze jednakże poprawiły nastrój całej imprezie. Turniej został podzielony na dwie fazy: grupową i pucharową. Z obu grup wychodziły po dwie najlepsze ekipy, które na krzyż rywalizowały o wejście do finału. W meczu finałowym mieliśmy powtórkę spotkania grupowego. Zwycięstwo w karnych przypieczętowała ekipa Chuderlaczków z Działdowa sponsorowana przez Tomasza Patynę. Przegranym w finale okazała się drużyna z Burkatu, a na najniższym stopniu podium znalazła się ekipa WAN-BUD z Rybna, która pokonała graczy Kormoran Ruszkowo.

- Jeszcze dziś miałem okazję porozmawiać z Danielem Kasprowicz, który z upalnej Mampikony na Madagaskarze napisał: "Otrzymam te pieniądze do ręki w Ariarach (waluta krajowa).To wyjdzie około 630 000 Ar. 15 sierpnia jadę do Mahajanga (najbliższego miasta) i wtedy dokonam zakupu i prześlę zdjęcia. Waga kosztuje około 300 - 400 tys. Ar. Za resztę dokupię mleka i odżywki. Podane konto jest kontem Misji w Mampikony. Po przekazaniu ekonomowi twoich danych od razu będziesz wyszukany w rejestrze, a tym samym ja otrzymam pieniądze. Bez opłat, całość sumy trafi do mnie." – tłumaczy Karol Zabłotny.

Chciałbym podziękować:
- wszystkim, którzy tego dnia zebrali ekipy, by pomóc. Wpisowe 100 zł pozwoliło każdemu z was z osobna, którzy brali udział w tym turnieju wesprzeć młodzież z Madagaskaru. Zatem czujcie się ważni i wiedzcie, że zrobiliście coś dobrego dla świata;
- sędziemu, Pawłowi Wółkowskiemu;
- opiece medycznej w postaci Michała Kłosowskiego;
- Sylwestrowi Kasprowicz oraz Serwis Informacyjny Syla;
- Pawłowi Kaczmarskiemu i Studio Skribi;
- Radosławowi Wasielewskiemu i całej drużynie DELFINU RYBNO;
- Ośrodkowi Sportu i rekreacji w Rybnie.

- Cieszę się, że wielu ludzi tego dnia przyjechało by pomóc i wspierać nie patrząc na wynik końcowy - powiedział organizator imprezy, Karol Zabłotny i dodał - jeśli jednak znajdą się ludzie, którzy sami chcieliby pomóc osobom mieszkającym na Madagaskarze to w imieniu Daniela przesyłam poniżej dane do przelewu. Każda minimalna kwota to ratunek życia kilku osobom na drugiej półkuli.

Dane do przelewu:
o. Dariusz Marut CSSp
Al. J. Pawła II 117, 85-152 Bydgoszcz
Konto bankowe: PEKAO S.A. I O. Bydgoszcz
34 1240 1183 1111 0010 3066 5489
TYTUŁ: MADAGASCAR
 

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka