www.gminarybno.pl

Drukuj

Wigilia Wiejska w Hartowcu - 'Z Aniołami Zaśpiewajmy'

Opublikowano 2015-12-14 15:53:33. Artykuł wyświetlono: 2705 razy.

Jak ma to już miejsce każdego roku w miejscowości Hartowiec, 13 grudnia odbyła się kolejna Wigilia Wiejska zorganizowana przez sołtysa - Bogdana Kopańskiego i radę sołecką.

Jest to jeden z najważniejszych dni w tej wsi, ponieważ cała społeczność Hartowca ma możliwość spotkać się razem, podzielić opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

To okazja do tego, aby zatrzymać się choć na chwilę i oddać się refleksji na temat narodzin Pana Jezusa, dla którego często brakuje nam czasu w codziennym życiu. Na spotkaniu opłatkowym nie zabrakło: Starosty Powiatu Dziadowskiego - Mariana Janickiego, Wójta Gminy Rybno - Tomasza Węgrzynowskiego, Wójta Gminy Płośnica – Krzysztofa Groblewskiego oraz Księdza Proboszcza Sławomira Skonieczki. Całą uroczystość urozmaicił miejscowy zespół „Lamici”, który świątecznym występem wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastój, podkreślając jednocześnie to co w Świętach Bożego Narodzenia jest najważniejsze, a mianowicie miłość, którą możemy okazać drugiemu człowiekowi.

Podczas spotkania bożonarodzeniowe życzenia mieszkańcom Hartowca złożyli: Marian Janicki, Tomasz Węgrzynowski, Krzysztof Groblewski, Bogdan Kopański, Andrzej Kornacki, Jolanta Jendrycka oraz Beata Drzewińska. W trakcie uroczystości zostały wręczone także upominki mieszkańcom, którzy wzięli udział w wakacyjnym konkursie kulinarnym, a każdy z obecnych na spotkaniu otrzymał także sianko na stół wigilijny.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka