www.gminarybno.pl

Drukuj

Dębień: Tydzień ferii – pełen atrakcji

Opublikowano 2020-02-03 11:16:22. Artykuł wyświetlono: 687 razy.

W dniach od 27 do 31 stycznia 2020r. w godz. 10:00-13:00 w świetlicy wiejskiej w Dębieniu odbywały się „Ferie Zimowe na wesoło” dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Sołtysa wsi Dębień – Grzegorza Januszewskiego, Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

 Podczas zajęć uczestników ferii zimowych odwiedzili zaproszeni goście: ks. Proboszcz Parafii p.w. Świętej Barbary w Rumianie – Sławomir Sporczyk wraz z lektorami, którzy opowiedzieli m.in. na czym polega posługa lektora lub ministranta, Pielęgniarka z SPG ZOZ w Rybnie – Barbara Topolewska – która przekazała szeroką wiedzę o swoim zawodzie oraz o zdrowym odżywianiu. Do Dębienia przyjechali także ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia (Mirosław Remus, Karol Rykaczewski i Krzysztof Anisiewicz), którzy przeprowadzili czynności pierwszej pomocy oraz wytłumaczyli jak skutecznie pomóc topiącej się osobie. Dzieci podczas zajęć mogły nie tylko wysłuchać ciekawych gości ale także przygotować maski karnawałowe z Paniami z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie. Podczas wszystkich zajęć na wszystkich uczestników czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Odbyła się także wycieczka do Muzeum Pogranicza w Działdowie, na którą dzieci pojechały wraz z opiekunami. Wspólnie zwiedzili interaktywną wystawę państwa Zakonu Krzyżackiego, poznali historię Krzyżaków oraz ich uzbrojenie. Dowiedzieli się także, że Działdowo było jedynym miastem mazurskim w Prusach Wschodnich, które zostało przyłączone do odrodzonego Państwa Polskiego. Na koniec wartościowej lekcji historii sołtys zaprosił wszystkich na pyszną pizzę do Rybna.

- Dziękuję serdecznie członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Dębieniu, członkom rady sołeckiej oraz rodzicom za zaangażowanie oraz obecność podczas kolejnych wspólnie spędzonych ferii zimowych w naszej świetlicy. Serdecznie dziękuję także gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie, przybyli do Dębienia i pomogli przeprowadzić bardzo ciekawe zajęcia. Do zobaczenia za rok podczas kolejnych ferii – podsumowuje Sołtys i Radny z miejscowości Dębień, Grzegorz Januszewski.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka