Dofinansowanie dla ZGK

Opublikowano 2019-09-24 15:08:34. Artykuł wyświetlono: 1077 razy.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Rybnie Sp. z o.o. uzyskał dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą "Wdrożenie e-usług dla klientów sieci wodociągowej Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rybnie".

Zakład znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko — Mazurskiego na lata 2014-2020 z zakresu Osi Priorytetowej Cyfrowy Region. Cyfrowa dostępność informacji sektora publicznego oraz wysoka jakoś e-usług publicznych.

Inwestycja będzie obejmowała:

1. Nadzór telemetryczny i informatyczny nad siecią przesyłu mediów online.
  2. Zapewnienie komunikacji z mieszkańcami online z wykorzystaniem systemu informatycznego i aplikacji mobilnych.
  3. Dostarczenie narzędzi informatycznych dla mieszkańców/ odbiorców w postaci e-usług zapewniających monitorowanie zużycia wody w każdym domu online (wymiana wodomierzy na cyfrowe)
  4. Wyposażenie ZGK w otwarty system telemetryczny wraz z możliwością integracji i podłączenia nowych obszarów do monitorowania telemetrycznego.

Koszt całkowity projektu 2 169 874,40 zł. Kwota wnioskowanego dofinansowania: 1 416 168,00 zł

Lista projektów wybranych do dofinansowania opublikowana została pod adresem: https://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/5296/dzialanie-31-cyfrowa-dostepnosc-informacji-sektora-publicznego-oraz-wysoka-jakosc-e-uslug-publicznych-konkurs-nr-rpwm030100-iz00-28-00119