www.gminarybno.pl

Drukuj

Dwa międzynarodowe certyfikaty dla Szkoły w Rumianie

Opublikowano 2016-11-30 08:47:26. Artykuł wyświetlono: 598 razy.

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie dołączyła do grona wyjątkowych szkół tworzących międzynarodową sieć Eco-Schools, dla których ekologia nie kończy się na teorii.

W dniu 25 listopada 2016r. w Olsztynie koordynator projektu Iwona Cybulska odebrała dwa Certyfikaty z rąk przedstawiciela Fundacji „Partnerstwo dla Środowiska”:

  1. Zieloną Flagę- Certyfikat uzyskany na 3 lata
  2. „Jedzmy odpowiedzialnie” jeden z czterech certyfikatów w województwie warmińsko-mazurskim

Szkoła chcąc odnowić certyfikat, który po raz pierwszy uzyskała w roku szkolnym 2010/2011, postępowała zgodnie z metodą „Siedmiu Kroków”:

  1. Powołała lokalny Eko-Komitet
  2. Przeprowadziła audyt początkowy i końcowy.
  3. Opracowała plan działania i zrealizowała do w pełni.
  4. Kontrolowała i oceniała prowadzenie przedsięwzięć.
  5. Integrowała zadania z programem nauczania.
  6. Promowała i współpracowała z partnerami zewnętrznymi.
  7. Opracowała kodeks ekologiczny.

Na początku lipca 2016r. koordynator uzupełnił i przesłał aplikację o Certyfikat wraz z dokumentacją zdjęciową do organizatora, która pozytywnie została oceniona przez kapitułę Konkursu.

W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa w Rumianie realizowała również projekt „Jedzmy odpowiedzialnie- EAT RESPONSIBLY” REALIZOWANY PRZY WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI Z 9 KRAJÓW. Projekt finansowany był ze środków Unii Europejskiej. Rok szkolny 2015/2016 był to rok pilotażowy projektu, podczas którego Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie była jedną z piętnastu wybranych placówek do realizacji założeń projektu. W ciągu tego roku koordynator projektu Alicja Gontarz organizowała wspólnie z uczniami, wiele przedsięwzięć związanych tematycznie ze zdrową żywnością, racjonalnym odżywianiem oraz z ekologią.

Uzyskanie wyżej wymienionych certyfikatów utwierdza nas w przekonaniu, że działania, które realizujemy wspólnie z uczniami , rodzicami, instytucjami wspierającymi edukację ekologiczną są w pełni uzasadnione i dają nam możliwość dalszego rozwoju, a jednocześnie podnoszą jakość pracy placówki oraz prestiż w środowisku lokalnym.

Nadesłała: Iwona Cybulska
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka