www.gminarybno.pl

Drukuj

Hartowiec: Uroczyste otwarcie szkoły po remoncie i termomodernizacji

Opublikowano 2022-05-20 12:52:04. Artykuł wyświetlono: 848 razy.

W czwartek, 19 maja 2022r. o godz. 11:00 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu odbyła się uroczystość otwarcia szkoły po wykonanym remoncie i termomodernizacji. Szkoła z nowym obliczem została poświęcona i otwarta, a całą uroczystość poprowadził Dyrektor Szkoły – Bogusław Łukwiński.

Koszt modernizacji to prawie 1,5 mln zł. Ponad milion gmina pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W szkole wymieniono dach, okna i drzwi, ocieplono ściany. Ponadto zamontowana została instalacja fotowoltaiczna, a na zewnątrz pojawiły się budki dla ptaków i nietoperzy.

O 11:00 wprowadzeniem sztandaru rozpoczęto uroczystość, później Bogdan Łukwiński przedstawił rys historyczny szkoły. Następnie uczniowie hartowieckiej szkoły zaprezentowali program artystyczny, a na koniec odbył się pokaz żeglarski.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Starosta Powiatu Działdowskiego – Paweł Cieśliński, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Poseł Rzeczypospolitej – Robert Gontarz, Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Radni Gminy Rybno – Joanna Słupska i Sylwester Kasprowicz. A także przedstawiciele województwa, sołtysi, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, prezesi stowarzyszeń, KGW i OSP, mieszkańcy oraz społeczność szkolna.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst