www.gminarybno.pl

Drukuj

Eksperymentalna nagroda

Opublikowano 2013-06-19 13:52:13. Artykuł wyświetlono: 2529 razy.

17 czerwca 2013r. w Zespole Szkół w Rybnie odbył się pokaz eksperymentów chemicznych. Była to nagroda za zajęcie II miejsca w konkursie chemicznym organizowanym przez Zespół Szkół w Lubawie dla uczniów gimnazjum.

Uczniowie, którzy wywalczyli dla kolegów tak ciekawą nagrodę to Michał Kłosowski, Wiktor Rozentalski oraz Marcin Świniarski. Uczeń Wiktor Rozentalski zdobył również trzecie miejsce w rywalizacji indywidualnej. Osoby nagrodzone osobiście wyróżnił Dyrektor Zespołu Szkół w Lubawie dr inż. Bolesław Zawadzki. Podziękował także p. Patrycji Heleniak za wspaniałe przygotowanie uczniów, którzy z sukcesem rywalizowali z gimnazjami z powiatu iławskiego, nowomiejskiego.

Doświadczenia chemiczne przeprowadził nauczyciel chemii z Zespołu Szkół w Lubawie pan Jarosław Neumann. Pokaz zaspokoił pragnienia nawet najbardziej żądnych wiedzy młodych chemików. Uczniowie wstrzymywali oddech podczas widowiskowego zmieniania barw, podskakiwali kiedy słup ognia sięgał sufity klasy oraz krzyczeli z wrażenia kiedy niepozornie mały przedmiot wybuchał z hukiem.

 

Tekst i fot. nadesłane przez: ZS Rybno
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka