www.gminarybno.pl

Drukuj

Finał Konkursu 'Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski'

Opublikowano 2012-05-23 08:33:12. Artykuł wyświetlono: 2660 razy.

22 maja 2012 r. w Rytrze woj. Małopolskie odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

Uczestniczyła w nim drużyna Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Rybnie reprezentująca Welski Park Krajobrazowy i jednocześnie województwo mazurskie. Finał składał się z dwóch etapów. I etap to test wiedzy przyrodniczej, ekologicznej i geograficznej, rozpoznawanie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz test ze znajomości parków krajobrazowych z całej Polski. Drużyna pomyślnie zakwalifikowała się do ścisłego finału, do którego weszło łącznie osiem z czternastu biorących udział drużyn. W drugim etapie należało rozwiązać test z zakresu wiedzy topograficznej i poprawnie nazwać 15 gatunków roślin pospolitych. Ostatecznie drużyna zajęła miejsce piąte, a Łukasz Szczawiński zajął także miejsce piąte w klasyfikacji indywidualnej.

Skład drużyny :

  • Łukasz Szczawiński
  • Aleksandra Orzechowska
  • Patrycja Wantowska
  • Sebastian Truszczyński
  • Opiekun Magdalena Anczykowska

Obecnie, do 25 maja drużyna zwiedza Beskid Sądecki, Małe Pieniny w ramach nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

tekst i fot. ZS Rybno
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka