www.gminarybno.pl

Drukuj

Geocertyfikat dla szkoły w Rumianie

Opublikowano 2015-04-16 15:30:50. Artykuł wyświetlono: 1516 razy.

15 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbyło się wręczenie Geocertyfikatów.

Geocertyfikat to wojewódzki tytuł nadawany placówkom oświatowym, które w swoich działaniach edukacyjnych i wychowawczych wyróżniają się podejmowaniem zagadnień georóżnorodności otoczenia.

W przedsięwzięciu udział wzięło 41 przedszkoli i szkół z województwa warmińsko – mazurskiego. W ramach działań związanych z otrzymaniem geocertyfikatu Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie utworzyła przyszkolne lapidarium. Zostały tam zgromadzone i oznaczone skały

z najbliższej okolicy. Nowo utworzone miejsce edukacji wyposażone zostało w zegar słoneczny, tablice informacyjne: „Prawie milion lat temu był tu lodowiec”, „Skały wokół nas”. Ponadto w oddziale przedszkolnym został urządzony kącik geologiczny, odbyło się spotkanie z geologiem, warsztaty paleontologiczno – plastyczne z udziałem rodziców, został ogłoszony wakacyjny konkurs „Zostań łowcą skał”, warsztaty z garncarstwa: „Palec drąży skałę”, szkolenie dla nauczycieli województwa warmińsko – mazurskiego „Lodowiec tu był”, powstał scenariusz (16 godzin zajęć) „Skały i skamieniałości- ślady przeszłości” dla uczniów kl. I-III, w ramach projektu: z małej szkoły w wielki świat. W oparciu o realizację scenariuszy nauczyciele mogą rozwijać kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne oraz umiejętność uczenia się.

Wszystkie podjęte inicjatywy geologiczne spowodowały iż kapituła przyznała naszej placówce Geocertyfikat. Jest to wielkie wyróżnienie i radość, że inicjatywy geologiczne zostały dostrzeżone i nagrodzone. Wszystkie działania spowodowały, iż uczniowie naszej placówki mogli odbyć wycieczkę w czasie geologicznym a jednocześnie zaobserwować zmieniające się oblicze naszej planety.

Nadesłała: Hanna Kirchhof
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka