www.gminarybno.pl

Drukuj

Niech prowadzi nas gwiazda - drugi Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rybna

Opublikowano 2023-01-10 11:14:04. Artykuł wyświetlono: 1201 razy.

W piątek, 6 stycznia 2023 r. o godz. 14:00 przy Szkole Podstawowej w Rybnie ruszył Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie.

Mieszkańcy Rybna z koronami na głowach i w świątecznych nastrojach ruszyli orszakiem ulicą Wyzwolenia, aż do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie.

W kościele odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rybnie, zespołu „Niezapominajki” i mieszkańców.

Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie. Wszyscy zmierzali do Stajenki, aby pokłonić się Jezusowi. Po drodze śpiewane były kolędy, uczestnicy otrzymali śpiewniki kolędowe i kolorowe papierowe korony.

Orszak prowadzili trzej królowie, którymi byli Tomasz Węgrzynowski Wójt Gminy Rybno, Ryszard Truszczyński Nauczyciel religii w SP Rybno, Mieczysław Jendrycki członek Rady Parafialnej, którym przygrywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie Pana Jarosława Rolkowskiego.

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie na trzech króli czekała Święta Rodzina, którą w tym roku była rodzina uchodźców z Ukrainy zamieszkująca w Gminie Rybno.

Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy. Dochód z niej zostanie przekazany dla dzieci z Afryki potrzebujących wsparcia i pomocy. Dla uczestników na zakończenie orszaku przygotowano gorący posiłek i słodkości.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom, służbom porządkowym, wolontariuszom za wspólną organizację i zaangażowanie w drugą edycję orszaku w naszej parafii – podsumowuje ks. dziekan Proboszcz Parafii Janusz Kowalski.

Do zobaczenia za rok.

Tekst: Jolanta Jendrycka
Zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie
Przygotował: Sylwester Kasprowicz

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst