www.gminarybno.pl

Drukuj

Gimnazjaliści z Rybna mistrzami wiedzy o parkach krajobrazowych

Opublikowano 2013-05-22 11:25:07. Artykuł wyświetlono: 1594 razy.

Już po krajowym finale XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

21 maja 2013 r. w Przysieku k/Torunia odbył się finałowy etap konkursu PPKP z udziałem 16 drużyn reprezentujących wszystkie województwa w kraju. W tym roku finał organizował samorząd województwa kujawsko-pomorskiego i Brodnicki Park Krajobrazowy.

Zadaniem uczestników w I etapie było rozwiązanie zespołowe testu ekologiczno-przyrodniczego, a także ze znajomości parków krajobrazowych ze wszystkich województw. Następnie należało indywidualnie rozpoznać gatunki roślin i zwierząt chronionych. W drugim etapie zadanie zespołowe wymagało znajomości pracy z mapą topograficzną oraz indywidualne rozpoznanie 20 gatunków roślin pospolitych.

Drużyna Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rybnie reprezentująca Welski Park Krajobrazowy i województwo warmińsko-mazurskie w składzie: Patrycja Wantowska,  Łukasz Szczawiński, Aleksandra Szczawińska,  Kinga Werner zajęła I miejsce.

Jest to wielki sukces uczniów, którzy przez kilka miesięcy systematycznej pracy osiągnęli taki poziom, że okazali się nie do pokonania.

Po konkursie cały zespół bierze udział w zajęciach przyrodniczych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Opiekun drużyny – Magdalena Anczykowska

GRATULUJEMY!
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka