www.gminarybno.pl

Drukuj

Gimnazjaliści z Rybna znawcami parków krajobrazowych

Opublikowano 2017-03-31 15:14:49. Artykuł wyświetlono: 1834 razy.

24 marca odbył się w Olsztynie po raz szesnasty konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział uczniowie ze szkół, których gminy mają na swoim terenie park krajobrazowy.

Cały konkurs składa sie z pięciu etapów. Reprezentacja Gimnazjum w Rybnie w składzie: Paulina Chylińska, Jakub Góralski, Kacper Szczawiński i Jakub Tara przeszła eliminacje III etapu, zajmując pierwsze miejsce. Etap "parkowy" odbył się w styczniu w siedzibie Welskiego Parku Krajobrazowego w Jeleniu.

W IV etapie (wojewódzkim) ta sama drużyna zajęła III miejsce. Konkurs składał się testu wiedzy z zakresu biologii, geografii, ekologii, ochrony przyrody i środowiska oraz znajomości parków krajobrazowych województwa warmińsko-mazurskiego. Oprócz pytań testowych uczniowie mieli za zadanie rozpoznać kilkadziesiąt gatunków roślin i zwierząt pod ochroną. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli: Mirosława Szczepańskiego i Małgorzaty Rolki.

Nadesłała: Ewa Golder
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka