www.gminarybno.pl

Drukuj

Groszki: Narodowe Święto Niepodległości

Opublikowano 2017-11-15 15:31:30. Artykuł wyświetlono: 810 razy.

Po 123 latach zaborów Polska odzyskała w 1918 roku niepodległość i z tej okazji corocznie obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. W całej Polsce organizowane są liczne imprezy plenerowe, w tym biegi, marsze niepodległościowe oraz imprezy kulturalne dla społeczeństwa.

W sobotę, 11 listopada w Groszkach 99. rocznicę odzyskania niepodległości upamiętnili: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Sołtys sołectwa Naguszewo-Groszki – Mieczysław Łużyński, Prezes Fundacji Nicolaus Copernicus – Robert Szaj oraz mieszkańcy sołectwa. Z tej okazji Tomasz Węgrzynowski wraz z Mieczysławem Łużyńskim uroczyście złożyli kwiaty.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka