www.gminarybno.pl

Drukuj

Hartowiada – 17 lat tradycji

Opublikowano 2017-06-14 07:28:05. Artykuł wyświetlono: 942 razy.

Tradycją stało się już w Hartowcu organizowanie festynu „Hartowiada”. W tym roku odbył się on w niedzielę 4 czerwca pod hasłem: „Dla młodych, czyli dla nas samych”.

Hasło koresponduje z dbałością o zdrowie i zdrowy styl życia młodego pokolenia jako naszej przyszłości, nawiązuje do tych, którzy mimo upływu lat czują się młodzi, a przede wszystkim tłumaczy ideę zbiórki funduszy na remont zabytkowego spichlerza jako miejsca spotkań, edukacji, rozwoju i wypoczynku młodego pokolenia.

Organizatorami imprezy były: Rady Rodziców i Rady Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej i Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu we współpracy z Parafią p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu.
Głównymi celami festynu były:
• podkreślenie i wzmocnienie więzi rodzinnych, międzypokoleniowych i środowiskowych;
• promowanie rodzinnego, aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego;
• promocja zdrowia dla wszystkich w środowisku wiejskim;
• wdrażanie członków społeczności lokalnej d współpracy, wolontariatu, odpowiedzialności i świadomości partycypacji w działalności dla wspólnego dobra;
• promocja regionu jako miejsca aktywnego i zdrowego stylu życia.

Hartowiadę 2017 rozpoczęli przemówieniami dyrektor Bogusław Łukwiński i proboszcz Sławomir Skonieczka. Wszystkich uczestników przywitała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna, która umilała również czas między kolejnymi punktami programu. W części artystycznej odbyły się pokazy taneczne i gimnastyczne w wykonaniu uczniów SP i NG.

Dzieci przedszkolne zaprezentowały się w pięknym układzie choreograficznym do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”. Uczniowie starsi zatańczyli belgijkę. Ten prosty i atrakcyjny taniec spodobał się publiczności, która chętnie zaangażowała się w jego wykonanie razem z uczniami. Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych. Dla dzieci przedszkolnych i w młodszym wieku szkolnym przygotowano blok gier i zabaw. Uczniowie starsi oraz gimnazjalni mogli się zmierzyć w zawodach sprawnościowych. Przygotowano również konkurencje dla dorosłych. Dodatkowymi atrakcjami były również: dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżki motocyklem, malowanie twarzy, rzut młotkiem do telewizora, fotografie z postaciami z bajek – świerszczem Filipem i Minionkiem. Odbył się też pokaz żeglarski. Uczestnicy mieli możliwość popływać żaglówką, łódką lub kajakiem.

Niezwykle ciekawe dla widzów były pokazy walk rycerskich w wykonaniu XXVI Chorągwi Zamku Bratian. Rycerze włączyli również do zabawy publiczność.

Zgromadzeni goście mogli posilić się w barze „Dla każdego coś smacznego”. Była też kawiarnia oraz stoisko z artykułami spożywczymi.
W czasie trwania festynu odbywała się sprzedaż cegiełek z przeznaczeniem na zapełnienie „Spichlerza Dobra”.

Hartowiada 2017 rozbudziła wielkie zainteresowanie ze strony okolicznych mieszkańców, którzy licznie na nią przybyli wraz ze swoimi rodzinami.

Cała impreza mogła się odbyć dzięki życzliwości i hojności sponsorów:
• Zakłady Mięsne J. Malinowski
• Market „Rybka” M. Szczepańska
• Kwiaciarnia „Amarylis” M. Wilbrandt
• Firma Handlowo – Usługowa „Domex” S. Olszewska
• Materiały Budowlane „Kamix” A. J. Kamińscy
• Kasa Stefczyka o. Lubawa
• Drogeria „Wiktoria” I. Jarzynka
• Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rybnie
• Sklep Wielobranżowy B. Stanowicka
• Neo System.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie.

Słowa podziękowania kierujemy również naszym sojusznikom: OSP Hartowiec, Sołectwu Hartowiec, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Rybno, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Rybnie i Gminie Rybno.

Nadesłał: Bogusław Łukwiński
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka