www.gminarybno.pl

Drukuj

I Gminny Turniej Szachowo - Warcabowy

Opublikowano 2016-10-31 14:00:54. Artykuł wyświetlono: 628 razy.

Dziś odwiedził naszą Gminę pan Ryszard Karpiński- mieszkaniec Hartowca i wielki miłośnik gry w szachy, instruktor oraz sędzia tej dyscypliny sportu. Rozmowa dotyczyła kwestii niezwykle pozytywnego wpływu „królewskiej gry” nie tylko na rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, ale także społeczny, psychiczny i ogólny. Szachy są grą dostępną dla dzieci, młodzieży i dorosłych z każdej grupy społecznej, mogą przyczyniać się do osiągnięcia spójności społecznej i realizacji celów takich jak integracja społeczna, zwalczanie dyskryminacji,  czy nawet walka z różnymi rodzajami uzależnień. Bez względu na wiek szachy mogą poprawić koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji. Gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania.

Podczas rozmowy z Wójtem Gminy Rybno Tomaszem Węgrzynowskim ustalono, że w grudniu odbędzie się I Gminny Turniej Szachowo - Warcabowy o Puchar Wójta Gminy Rybno. Wkrótce na naszej stronie zamieścimy zaproszenie oraz Regulamin Turnieju. Już dziś zachęcamy do śledzenia  informacji na ten temat oraz intensywnych treningów.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka