www.gminarybno.pl

Drukuj

"Sportowa Natura" z LUKS Refleks Koszelewy

Opublikowano 2022-11-09 08:42:45. Artykuł wyświetlono: 1269 razy.

LUKS Refleks Koszelewy wziął udział w konkursie "Sportowa Natura" organizowanym przez Lasy Państwowe.

W ramach konkursu przeprowadzone zostały cztery osobne akcje, które propagowały różnorodną aktywność fizyczną i ruch na świeżym powietrzu, w otoczeniu lasów:
1. Wycieczka do lasu z wykorzystaniem kijków nordig walking - 01.10.2022
2. Gminne Drużynowe Kopernikańskie Biegi Przełajowe - 07.10.2022
3. Spływ kajakowy po rzece Wel - 12.10.2022
4. Rajd rowerowy śladami historycznych wydarzeń – cmentarze powojenne - 27.10.2022

We wszystkich 4 wydarzeniach wzięło udział 256 osób. Były to dzieci, młodzież i osoby dorosłe z Koszelew i okolic.

Uczestnicy otrzymali okolicznościowe pamiątki w postaci długopisów, smyczy, odblasków, breloków z magnesem oraz puchary i medale w Gminnych Drużynowych Kopernikańskich Biegach Przełajowych.

Celem zorganizowanych akcji była popularyzacja różnorakiej aktywności fizycznej na terenie i w okolicach lasów państwowych, odkrywanie walorów krajobrazowych i historycznych w najbliższej okolicy na terenie Lasów Państwowych a przede wszystkim promocja Lasów Państwowych (tj. zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, obcowania z naturą, spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, edukacji leśnej i przyrodniczej, uprawiania sportu i turystyki, także korzystania z produktów lasu dla codziennych potrzeb).

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przeprowadzeniu imprez, a przede wszystkim Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszelewach, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach, Sołectwu Koszelewy, Stowarzyszeniu „Kraina Srebrnych Łąk” w Koszelewach, Gminie Rybno, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Rybnie, pielęgniarce szkolnej p. Barbarze Topolewskiej, p. Sebastianowi Smolukowi - z-cy dyrektora ds. ekonomicznych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, p. Mariuszowi Sękowskiemu – leśniczemu i p. Marcinowi Żurańskiemu – podleśniczemu z Nadleśnictwa Lidzbark.

Nadesłal: Sylwester Kasprowicz

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst