www.gminarybno.pl

Drukuj

Uczniowie otrzymali stypendia naukowe

Opublikowano 2015-10-19 08:18:20. Artykuł wyświetlono: 7297 razy.

W sobotę, 10 października o godz. 11:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbyła się XII Sesja Rady Gminy Rybno podczas której uczniowie z terenu gminy Rybno otrzymali stypendia naukowe.

Sesję otworzył Przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Kornacki, który powitał wszystkich gości tj.: Tomasza Węgrzynowskiego – Wójta Gminy Rybno, radnych, Magdalenę Anczykowską – Przewodniczącą Rady Powiatu, Radnych Rady Powiatu, Sołtysów Gminy Rybno, Andrzeja Karskiego – Prezesa Zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie, Profesora Doktora habilitowanego nauk medycznych Grzegorza Grześk wraz z małżonką Doktor Elżbietą Grześk oraz uczniów i absolwentów szkół z terenu gminy Rybno wraz z rodzicami.

Po powitaniu gości Wójt Gminy Rybno na ręce Skarbik UG w Rybnie Zdzisławy Kanicz, która w ten dzień obchodziła swoje urodziny złożył życzenia oraz kwiaty. Następnie wystąpili – profesor Grzegorz Grześk oraz Elżbieta Grześk. Po 30 minutowej prezentacji na temat zdrowia, pracy oraz nauki w codziennym życiu przyszedł czas na wręczenie stypendiów naukowych dla uczniów z Gminy Rybno.

Stypendia otrzymali: Marta Hoffman, Julia Pedynkowska, Paulina Dutkowska – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Hartowcu oraz Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu, Alicja Bandurska, Maria Dagmara Ankiewicz, Lucyna Szulc, Kinga Wiśniewska, Dominika Szydłowska, Krystian Radzimiński, Szymon Psiuk, Iwona Kasprowicz, Lucyna Izabela Zalewska, Ewelina Zawadzka – absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Chrapka w Rybnie, Natalia Kleist, Emilia Kruszewska, Dawid Szczawiński, Aleksandra Zawadzka, Diana Sławińska, Michał Kłosowski, Kinga Werner, Magdalena Maria Ciżewska, Agata Szczepańska, Karolina Maria Pieper, Emilia Stepnowska, Agata Rogożyńska, Alicja Kiełpińska, Julia Maria Szczepańska, Paulina Chylińska, Kacper Kowalewski, Julia Gurgielewicz, Weronika Gabriela Jarzynka – Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Rybnie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Bp. Jana Chrapka w Rybnie, Oliwia Teresa Gajek, Justyna Pokojska - Szkoła Podstawowa im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach, Filip Pedynkowski, Julia Dąbrowska, Marta Rozentalska, Amelia Chyrzyńska, Wiktoria Krajewska – Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie, Marta Sokołowska, Kamil Sobieraj, Anna Orzechowska, Zuzanna Chylińska, Agnieszka Rososińska, Agata Karbowska – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie, Marlena Kalinowska, Jakub Tara, Izabela Janicka, Maksymilian Józefko – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Koszelewach, Mateusz Budziński – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Jeglii. Stypendia wręczyli: Tomasz Węgrzynowski, Andrzej Kornacki, Alicja Szarzyńska, Elżbieta Grześk oraz dyrektorzy poszczególnych szkół. Stypendium sportowe otrzymała brązowa medalista Mistrzostw Europy w Kickboxingu w Hiszpani – Marta Lipka z Żabin. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodami Wójta Gminy Rybno zostali nagrodzeni nauczyciele: Iwona Łukwińska, Maciej Kornatowski, Izabela Kowalewska-Wyrostkiewicz, Hanna Kirchhof, Barbara Karbowska, Anna Rykaczewska, Ewa Kopańska, Joanna Psiuk, Mirosław Szczepański i Jolanta Rozwadowska. Po wręczeniu stypendiów oraz nagród Andrzej Karski – Prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie wręczył rowery: Konradowi Kozłowskiemu, Kindze Momot i Dorocie Kleist.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst