www.gminarybno.pl

Drukuj

II zawody wędkarskie o puchar Działdowszczyzny

Opublikowano 2016-08-16 10:14:07. Artykuł wyświetlono: 1929 razy.

II Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie o Puchar Działdowszczyzny już za nami.

7 sierpnia punktualnie o 6:00 na starcie w miejscowości Grądy zameldowało się 47 uczestników. Niestety trójka nie dotarła i nie poinformowała o swojej nieobecności. Szkoda, bo w kolejce czekali inni chętni, a z przyczyn lokalizacyjnych mogliśmy zapisać na zawody tylko 50 osób.

Po krótkim przywitaniu i omówieniu regulaminu przez sędziego głównego nastąpiło losowanie stanowisk. Zawodników podzieliliśmy na 5 sektorów na odcinku około 1km.

Pogoda oczywiście dopisała, a ryby… ryby tez były. Zgodnie z oczekiwaniami stanowiska przy krzewach były najbardziej ”rybne”. Jako organizatorzy staraliśmy się, aby takowych było jak najwięcej i dzień prędzej oczyściliśmy z zarośli najlepsze (według nas) i możliwe do wykorzystania. Podczas 4 godzinnej tury łowiono głównie płocie, ukleje oraz krąpie, choć trafiały się tez pojedyncze leszczyki. Największą rybą ( leszcz 1,81 kg) podczas ważenia mógł się pochwalić Karol Mossakowski z Cieksyna. Za ten wynik Karol otrzymał komplet mebli ogrodowych ufundowanych przez PSB Mrówka Działdowo oraz pamiątkowy Puchar.

Jak na dobre zawody przystało rywalizacja była zacięta i trwała do ostatnich chwil.

Wygrał Tomasz Młynarczuk z Lidzbarka łowiąc 4,55 kg ryb przed Mariuszem Sarwińskim z Żuromina i łowcą największej ryby Karolem Mossakowskim. Po zakończonych zawodach czas pakowania i posiłku przygotowanego przez Restaurację Świtezianka wraz z Zakładami Mięsnymi Peklimar uprzyjemnił nam zespół muzyczny Atlanic z Działdowa.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono nagrody:
tyczki, podest, baty, odległościówki, feedery, wiadra i inne akcesoria, których całkowita wartość przekroczyła 10 000 zł. Wszystkie te nagrody zawdzięczamy sponsorom, których w tym roku było wyjątkowo dużo:

MIASTO DZIAŁDOWO
GMINA DZIAŁDOWO
STAROSTWO POWIATOWE DZIAŁDOWO
GMINA IŁOWO
GMINA LIDZBARK
GMINA RYBNO
GMINA PŁOŚNICA
GÓREK GLINY
FIRMA HOFFER
FIRMA NOVCAN
FIRMA TEMPO RADZANOWSKI
SKLEP WĘDKARSKI FEEDER
RESTAURACJA ŚWITEZIANKA
SKLEP MRÓWKA DZIAŁDOWO
FIRMA EFKAM
ZAKŁADY MIĘSNE PEKLIMAR
SENSAS POLSKA

Serdecznie dziękujemy i liczymy na Was za rok.

Również serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę, którą stworzyliście i ciepłe słowa, jakimi nas obdarowaliście. Do zobaczenia za rok!!!

Kapitan Sportowy Koła PZW Działdowo

Przemysław Zdunek

ZAŁĄCZNIKI:
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka