www.gminarybno.pl

Drukuj

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

Opublikowano 2011-11-09 09:45:24. Artykuł wyświetlono: 1574 razy.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Działdowie informuje, że dnia 19 listopada 2010 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 października 2010r. w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji mięsa przeznaczonego na użytek własny (Dz. U. Nr. 207, poz. 1370).

W związku z tym Inspekcja Weterynaryjna informuje i prosi o podanie do publicznej wiadomości o obowiązku zgłoszenia Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii na 24 godziny przed ubojem zamiar jego dokonania, podając dane:

  • imię i nazwisko i miejsce zamieszkania posiadacza zwierzęcia
  • gatunek i liczba ubijanych zwierząt
  • numer identyfikacyjny zwierzęcia
  • miejsce i termin uboju
  • imię, nazwisko i adres osoby uprawnionej do przeprowadzania uboju
  • numer telefonu osoby informującej

W przypadku uboju świni istnieje możliwość powiadomienia telefonicznego, w przypadku uboju cieląt do 6 miesiąca życia, owiec i kóz zgłoszenie musi być na piśmie poszerzone o oświadczenie o zagospodarowaniu na koszt własny materiału szczególnego ryzyka, czyli przekazania go do Zbiornicy Padliny.

Zgodnie z paragrafem 7 ust. 5 niniejszego rozporządzenia dołącza się wykaz lekarzy weterynarii wyznaczonych do badania mięsa przeznaczonego na użytek własny oraz wzór powiadomienia o zamiarze przeprowadzenia uboju cieląt do 6 miesiąca życia, owiec lub kóz.

ZAŁĄCZNIKI:
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka