www.gminarybno.pl

Drukuj

Informatyzacja

Opublikowano 2018-02-21 15:01:43. Artykuł wyświetlono: 1877 razy.

Gmina Rybno podpisała umowę na realizację projektu pod nazwą „Cyfrowe usługi w zakresie udostępniania informacji publicznej Gminy Rybno”.

Wartość projektu wynosi 1 359 457,50 zł., w tym dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 wynoszące 1 134 764,87 zł.

Projekt polega na budowie nowoczesnych rozwiązań e-administracji w Gminie Rybno, które umożliwią uruchomienie usług elektronicznych – między innymi obsługę płatności, wypełnianie formularzy przez interesantów, wysyłanie ich do urzędu, a także przekazywanie informacji zwrotnej o przebiegu załatwienia sprawy. Ponadto Urząd Gminy Rybno zostanie wyposażony w nowoczesną infrastrukturę sprzętową (serwery, macierz, sprzętowy firewall) i dedykowane oprogramowanie, które zautomatyzuje procesy finansowo-księgowe oraz umożliwi uruchomienie elektronicznego obiegu dokumentów. Jednym z elementów projektu jest także wdrożenie portalu e-Rada umożliwiającego dostęp do dokumentacji typu uchwały, wyniki głosowań czy transmisje on-line z sesji Rady Gminy Rybno. Realizacja projektu już się rozpoczęła, a jego zakończenie zaplanowane jest na rok 2019.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka