www.gminarybno.pl

Drukuj

Komunikat prasowy portu lotniczego Olsztyn-Mazury

Opublikowano 2016-04-01 15:03:40. Artykuł wyświetlono: 800 razy.

W drugiej połowie czerwca br. zostanie uruchomione połączenie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Monachium. Loty realizowane będą przez Adria Airways, trzy razy w tygodniu, 84-miejscowym samolotem Bombardier CRJ900 w formule code-share z Lufthansą. Monachium jest jednym z większych hubów w Europie. Oznacza to, że pasażerowie zyskują możliwość, aby na jednym bilecie polecieć z Warmii i Mazur do wielu miejsc na świecie z przesiadką w Monachium. Jest to trzecia destynacja uruchamiana z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W dniu 21 stycznia br. zostało uruchomione pierwsze regularne połączenie do Berlina, a dzień później do Krakowa.

Sprzedaż biletów na nowe rejsy rozpocznie się za około dwa tygodnie.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury uzyskał certyfikat lotniska użytku publicznego wydany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dniu 18 stycznia 2016 roku. Modernizacja portu została sfinansowana w 76 proc. ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur na lata 2007-2013. Właścicielem Portu Lotniczego jest Województwo Warmińsko-Mazurskie.

Adria Airways to słoweńskie linie lotnicze, z siedzibą w Lublanie. Adria realizuje połączenia z 23 krajami, głównie w Europie. Należy do sojuszu Star Alliance. Głównym węzłem jest port lotniczy Lublana. Linia posiada również bazę w porcie lotniczym Łódź oraz w Pristinie. Dysponuje flotą liczącą 12 samolotów o średnim wieku 6 lat.

Źródło: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka