www.gminarybno.pl

Drukuj

Konkurs ekologiczno-plastyczny

Opublikowano 2012-10-31 11:09:39. Artykuł wyświetlono: 1463 razy.

W ramach publicznej kampanii edukacyjnej trwa konkurs plastyczny na plakat upowszechniający prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Organizatorem konkursu jest Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W rywalizacji mogą wziąć udział dzieci, uczniowie i młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna oraz wychowankowie ośrodków szkolno-wychowawczych.

- Konkurs nawiązuje do ustawy o bateriach i akumulatorach, obowiązującej od kwietnia 2009 roku – mówi marszałek Jacek Protas. - Określa ona między innymi, jak postępować w sytuacjach wprowadzania do obrotu oraz stosowania baterii i akumulatorów, a także gospodarowania nimi jako odpadami w momencie, gdy zostały zużyte i są już nieprzydatne. Stąd pomysł na konkurs, w którym dzieci najpierw zdobędą wiedzę, nabiorą dobrych nawyków, a następnie przy pomocy plakatu będą je przekazywać rówieśnikom, a także dorosłym, z korzyścią dla środowiska naturalnego. 

Prace należy dostarczyć lub przesłać listownie do 30 listopada 2012 r. na adres Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn z dopiskiem: „Konkurs ekologiczny”.
 
Wyniki zostaną ogłoszone do 10 grudnia 2012 r.
 
Więcej informacji: wrota.warmia.mazury.pl 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka