www.gminarybno.pl

Drukuj

Koszelewy: Dotacja na remont zabytkowego ołtarza

Opublikowano 2016-05-25 15:01:21. Artykuł wyświetlono: 1152 razy.

Gmina Rybno udzieli dotacji na remont zabytkowego ołatarza, który znajduje się w kościele parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszelewach. Uchwałę w tej sprawie Rada Gminy Rybno podjęła na XXIII sesji w dniu 20 maja 2016 roku.

W dniu 25 maja 2016 roku proboszcz koszelewskiej parafii ksiądz Marian Zbrojski i Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski podpisali umowę w sprawie udzielenia dotacji. Środki finansowe w wysokości 20 tys. zł. przekazane parafii zostaną przeznaczone na wykonanie prac związanych konserwacją i odrestaurowaniem bocznego ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to kolejny etap działań mających na celu uchronienie od zniszczenia najcenniejszych zabytków znajdujących się na terenie Gminy Rybno.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka