Koszelewy: Dotacja na remont zabytkowego ołtarza

Opublikowano 2016-05-25 15:01:21. Artykuł wyświetlono: 1624 razy.

Gmina Rybno udzieli dotacji na remont zabytkowego ołatarza, który znajduje się w kościele parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszelewach. Uchwałę w tej sprawie Rada Gminy Rybno podjęła na XXIII sesji w dniu 20 maja 2016 roku.

W dniu 25 maja 2016 roku proboszcz koszelewskiej parafii ksiądz Marian Zbrojski i Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski podpisali umowę w sprawie udzielenia dotacji. Środki finansowe w wysokości 20 tys. zł. przekazane parafii zostaną przeznaczone na wykonanie prac związanych konserwacją i odrestaurowaniem bocznego ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to kolejny etap działań mających na celu uchronienie od zniszczenia najcenniejszych zabytków znajdujących się na terenie Gminy Rybno.