www.gminarybno.pl

Drukuj

Punkty dla zapaśników

Opublikowano 2018-10-02 11:33:01. Artykuł wyświetlono: 1099 razy.

Wrzesień był pracowitym miesiącem dla zawodników i zawodniczek sekcji zapaśniczej GSZS Delfin Rybno.

Po dwóch tygodniach nauki w Nowym Mieście Lubawskim odbył się I Rzut Wojewódzkiej Ligi Zapaśniczej. Po zaciętych walkach Rybno zajęło pierwsze miejsce drużynowo 109 punktów, przed Lidzbarkiem Warmińskim 65 punktów i Lubawą 51 punktów. Wśród najlepszych szkół w województwie Szkoła Podstawowa w Rumianie ponownie była najlepsza, Dużą niespodzianką było podsumowanie całego roku startów zawodników z wszystkich gmin w województwie, Gmina Rybno zajęła drugie miejsce i okazały puchar po przyjeździe trafił w ręce wójta gminy Tomasza Węgrzynowskiego. Oto miejsca medalowe zawodników:
Pierwsze miejsce zajęli Alicja Lenckowska, Klaudia Świniarska, Karolina Monczkowska,Weronika Rucińska, Marta Rozentalska, Maja Rozentalska, Ewa Rozentalska, Karol Jelonek.
Drugie miejsca zajęli Emilia Krajewska, Monika Rozentalska, Amelia Chyrzyńska, Anna Rozentalska, Kamil Bojarowski, Jakub Borkowski, Szymon Kozłowski.
Na trzecim miejscu na podium stanęli Wiktoria Świniarska, Wiktor Kozłowski.
Po podsumowaniu czterech Rzutów Wojewódzkiej Ligi Zapaśniczej dwie zawodniczki Klubu Delfin Rybno zostały nagrodzone dresami z nadrukiem „najlepsza zawodniczka”. Dresy otrzymała Karolina Monczkowska oraz Monika Rozentalska.

Następnym startem w zawodach był udział chłopców w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Olsztynie. Cztery województwa wystawiły swoich najlepszych zapaśników w stylu klasycznym (Kujawsko-Pomorskie, Podlaskie, Mazowieckie i Warminsko-Mazurskie).Walka o punkty przyniosła Klubowi GSZS Delfin Rybno 6 punktów w rywalizacji dzieci i młodzieży. Najlepiej spisał się Szymon Kozłowski zajmując 2 miejsce w kat 66 kg, o podium walczyli również Kamil Bojarowski i Karol Jelonek ale zajęli ostatecznie 5 miejsce. Dziewczęta nie startowały.

Dnia 29 września w Siedlcach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym, Dziewczęta i chłopcy z Rybna pojechali walczyć o kolejne punkty. Wyniki przeszły oczekiwania zawodników i trenera. Bilansem zwycięstw było zdobycie 31 punktów dla Klubu. Zawodniczki zajęły pierwsze miejsce drużynowo zdobywając 26 punktów, drugie miejsce zajął klub WLKS Siedlce 19 punktów, a trzecie UAKS Podlasie Białystok 11 punktów. W tej rywalizacji startowało 18 klubów z czterech województw. Dorobek punktowy wzbogacili chłopcy o 5 punktów. Warto zaznaczyć że Klub który zdobędzie podczas roku startów 30 punktów zalicza się w województwie do sekcji wiodących. Klub sportowy GSZS Delfin Rybno zdobył już 37 punktów. Pierwsze miejsce w kat 42 kg zdobyła Klaudia Świniarska i Weronika Rucińska w kat 50 kg, Trzecie miejsca zdobyło aż 7 zawodniczek: Alicja Lenckowska 36 kg, Emilia Krajewska 42 kg, Monika Rozentalska, Karolina Monczkowska 46 kg, Wiktoria Świniarska 50 kg, Marta Rozentalska 54 kg, Maja Rozentalska 62 kg i Ewa Rozentalska 66 kg. Ponadto punkty dostarczyli Paulina Uzarska, Anna Rozentalska, Kamil Bojarowski, Karol Jelonek i Wiktor Kozłowski. Trenerem sekcji zapaśniczej jest Mirosław Gajewski.

Podziękowania dla prezesa klubu, dla wójta gminy Rybno, dla władz gminnych oraz dla kierowcy Marcina który poświęca swój wolny czas aby bezpiecznie dojechać z zawodnikami na zawody sportowe.

Nadesłał: M. Gajewski
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka