www.gminarybno.pl

Drukuj

Koło PZW Rybno sprzątało brzegi jezior

Opublikowano 2022-04-12 08:03:04. Artykuł wyświetlono: 559 razy.

W sobotę, 9 kwietnia 2022 r. członkowie Koła PZW Rybno oraz przyjaciele spotkali się podczas corocznego sprzątania brzegów jezior znajdujących się na terenie gminy Rybno. Na zbiórce o godz. 9:30 stawiły się 24 osoby w tym 9 dzieci (z czego cieszymy się najbardziej).

- Po krótkiej odprawie podzieliliśmy się na kilka mniejszych grup i ruszyliśmy we wcześniej ustalone miejsca. Udało nam się posprzątać w znacznym stopniu jeziora Rybno, Zarybinek, Hartowiec, rozlewisko rzeki Wel w miejscowości Grabacz oraz jeziora Grądy, Wery w najbardziej uczęszczanych miejscach przez wędkarzy. Po ponad 4 h ciężkiej pracy udaliśmy się na zasłużony posiłek do restauracji Świtezianka – relacjonuje Prezes Koła, Artur Cybulski.

- Ze swojej strony chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim przybyłym, którzy poświęcili swój prywatny czas aby być dziś z nami. Wielkie podziękowania również dla Wójta Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowskiego za nieodpłatny wywóz zebranych śmieci oraz dla firmy Ewita kol. Dawida Karbowskiego za nieodpłatne udostępnienie samochodu. Dziękujemy i do zobaczenia za rok – podsumowuje Prezes.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst