www.gminarybno.pl

Drukuj

Koszelewy: Sołtys dziękuje za pomoc w budowie altanki i grilla

Opublikowano 2015-11-10 09:44:12. Artykuł wyświetlono: 1593 razy.

Sołtys wsi Koszelewy Adam Kasprowicz dziękuje mieszkańcom za pomoc w budowie altanki oraz grilla przy świetlicy wiejskiej w Koszelewach:

- Agnieszka i Grzegorz Lipiński wykonali obróbki i krycie gontem daszku na grillu, pokrycie gontem dachu naszej altanki to też ich dzieło. W tej chwili trwają prace przy wymianie gruntu - Jaworski Rafał i plantowanie czarnoziemu podarowanego przez Jana Ciocha i w ten sposób znaleźliśmy się przy zakończeniu prac. Sam pomysł budowy altanki i grilla dla mieszkańców naszej wsi zrodził się u mnie przed laty ,ale nie było możliwości jego realizacji. Altanka powstała właściwie dzięki temu, że udało mi się pozyskać sponsorów: Nadleśnictwo Lidzbark przekazało 2000zl na kompletne drewno, które zakupiliśmy u Wojciecha Hillara. Obrzeża na podbudowę podarował Sławiński Jerzy. Kostkę na posadzkę podarował Dariusz Tara, a sprzedała ją firma Kamex z Jelenia za super cenę. Szlesiński Janusz podarował 6 worków cementu. Podbudowę wraz z posadzką wykonał Michał Tara wraz z kolegami. Piasek na podbudowę altanki i budowę grilla podarował Andrzej Danielski w ilości 3 przeczep. Obróbka drewna i budowa altanki to dzieło Krzysztofa Świniarskiego i Piotra Kowalskiego oraz wielu pomocników, którzy uczestniczyli przy wszystkich pracach. Za nagrodę 1500 zł, za zdobycie I miejsca przez naszych zawodników w Letnich Igrzyskach o Puchar Wójta Gminy Rybno, Urząd Gminy zakupił nam gont na altankę, blachę na obróbki, papę oraz sasolin. Drewno na blaty do stołów podarował nam właściciel tartaku w Płośnicy - Gerard Kościński. Na siedzenia i oparcia ławek podarował Wojciech Hillar. Wszystkie krótsze elementy podarował Piotr Kowalski i to on wykonał 2 stoły oraz 4 ławki do naszej altanki wraz z sąsiadami. Indywidualnie wsparł nas Bronisław Mazurkiewicz i Jolanta Jendrycka. Korzystając z okazji chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu uczestniczyli we wszystkich pracach. Udział własny celowo pomijam i pozostawiam pod osąd mieszkańców. Dziękuję! – powiedział sołtys wsi Koszelewy Adam Kasprowicz.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka