www.gminarybno.pl

Drukuj

LGD podpisała umowę na wsparcie przygotowawcze

Opublikowano 2022-06-27 08:24:45. Artykuł wyświetlono: 183 razy.

Unia Europejska przekaże pieniądze na tzw. wsparcie przygotowawcze na nowy okres programowania. To oznacza, że Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska, obejmująca swym zasięgiem osiem gmin, rozpoczyna przygotowywanie nowej strategii działania.

W czwartek 23 czerwca 2022 r. w Olsztynie, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podpisał z Lokalną Grupą Działania Ziemia Lubawska umowę o przyznanie pomocy na działanie pod nazwą „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

Jak powiedziała podczas spotkania Hanna Bem - Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, to ważny dzień w kalendarzu prac LGD, to nowe wyzwanie dla wszystkich mieszkańców naszych gmin. Już wkrótce ogłosimy harmonogram spotkań dotyczący konsultacji społecznych. Chcemy jest zorganizować na terenie gmin Lubawa, Nowe Miasto Lubawskie, Kurzętnik, Biskupiec, Rybno, Grodziczno, miasto Lubawa i miasto Nowe Miasto Lubawskie

Opracowanie strategii na nową pespektywę uwzględniać ma potrzeby lokalnej społeczności, nawiązywać do zagadnień oddolnych potrzeb mieszkańców, uwzględniając aspekty zmian klimatu, cyfryzacji, innowacyjności oraz zmian demograficznych dodał dyrektor Jarosław Sarnowski z Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich. I Rolnictwa

Członek Zarządu LGD ZL, Pani Monika Empel, dodała - już dzisiaj trzeba zachęcać mieszkańców do kontaktu z biurem LGD ZL. Dlatego jeśli jesteście Państwo mieszkańcami Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska i bliskie są Państwu sprawy społeczne, macie duszę społecznika i zależy Wam na tym, by współdecydować o tym kawałku ziemi, zgłoście się do biura i zacznijmy razem budować wspólny cel, który ustalimy podczas spotkań konsultacyjnych.

Już w okolicy września planujemy spotkania konsultacyjne w każdej z gmin LGD ZL. Wszelkie sprawy organizacyjne i biurowe można zgłaszać do nas, przy ulicy Biskupów Chełmińskich 1, gdzie mieści się Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska. Nasz mail biuro@lgdziemialubawska.pl oraz telefon 56 49 181 63 lub 514 154 474.

Lokalna Strategia Rozwoju jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Kontakt dla mediów:
Beata Kowalska
Tel. 785 177 170
bkowalska@lgdziemialubawska.pl

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka