www.gminarybno.pl

Drukuj

XII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Opublikowano 2016-05-25 15:08:27. Artykuł wyświetlono: 2238 razy.

W dniach 20 - 21 maja 2016r. delegacja uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie uczestniczyła w XII Ogólnopolskim Zlocie Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku. W tym wydarzeniu brało udział 13 szkół z całej Polski.

Pierwszy dzień miał oficjalny charakter. Dyrektor Bożena Dobrzyńska, uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we mszy, którą odprawiał biskup Antoni Długosz, a koncelebrowali ks. Zdzisław Syldatk i ks. Piotr Sadkiewicz. Wszyscy Ci kapłani są Kawalerami Orderu Uśmiechu. Następnie odbył się apel przygotowany przez szkołę w Osieku, w którym uczestniczyli wyjątkowi goście - Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Dorota Zawadzka, Majka Jeżowska, Anna Sobiesiak, Ryszard Kiełek, biskup Antoni Długosz, ks. Zdzisław Syldatk i ks. Piotr Sadkiewicz.

Po apelu uczniowie spotkali się z Kawalerami Orderu Uśmiechu. W przyjaznej atmosferze mogli porozmawiać i zadać pytania patronom szkoły.
Po południu był czas na prezentacje poszczególnych szkół uczestniczących w zlocie i wymianę upominków. Grupa z Rybna przygotowała piosenkę Eleni (Kawalera Orderu Uśmiechu) pt. „Po słonecznej stronie życia”.

Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne zakończone dyskoteką, na której królował taniec Belgijka. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń udali się na nocleg.

Drugi dzień rozpoczął się od charytatywnego biegu „O uśmiech Dominiki”, który odbył się w Brodnicy. Reprezentacja szkoły przebiegła łącznie 22 kilometry w ciągu godziny.

Po biegu zlotowicze uczestniczyli w grze miejskiej ulicami Brodnicy. Najpierw odtańczono Belgijkę w plenerze, a potem w różnych punktach miasta wykonywano zadania, dzięki którym można było poznać historię, zabytki i legendy związane z tym pięknym miastem. Gra skończyła się na trójkątnym rynku, gdzie pan Ryszard Kiełek (Kawaler Orderu Uśmiechu) czytał uczestnikom wiersze i legendy.

Po południu przy szkole w Osieku delegacja ze szkoły w Rybnie brała udział w warsztatach historycznych, robiła papier czerpany, strzelała z łuku, uczyła się walki szablami i jeździła bryczką. Na koniec było ognisko dla zlotowiczów.

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie dziękuje wszystkim uczestnikom zlotu za fantastyczną atmosferę, Kawalerom Orderu Uśmiechu za ich uśmiechniętą obecność i Szkole w Osieku za miłe przyjęcie i organizację tak wspaniałej imprezy!

źródło: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka