Marta Lipka obroniła tytuł Mistrza Polski w formule Kick-light

Opublikowano 2016-02-09 13:00:27. Artykuł wyświetlono: 1407 razy.

W Mistrzostwach Polski, które odbywały się w dniach 5-7 luty w Kartuzach udział wzięła – Marta Lipka z Żabin, która jako junior w półfinale walczyła z zawodniczką z Siedlec.

- Od pierwszej rundy zyskałam przewagę punktową , utrzymałam ją do końca trzeciej rundy i wygrałam pojedynek – opowiada nam Marta.
- W finale miałam się zmierzyć z zawodniczką z KS Prosna Kalisz (walczyłam już z nią rok temu na Mistrzostwach Polski i wygrałam poprzez poddanie sie zawodniczki w drugiej rundzie) lecz na finał nie stawiła się z powodu kontuzji i wygrałam przez poddanie – komentuje zawodniczka CSW Champion Lubawa.
Marta Lipka obroniła tytuł Mistrza Polski w formule Kick-light, to już trzeci mistrzowski tytuł Marty w tej formule. Teraz przygotowywać będzie się do kolejnych Mistrzostw Polski pod okiem trenera Rafała Mazurowskiego. Marta ma także nadzieje, że zostanie powołana do kadry narodowej, która będzie brała udział w Mistrzostwach Świata w Irlandii. Warto dodać, że klubowy kolega Marty – Hubert Łaniewski zdobył Mistrzostwo Polski w swojej kategorii w pierwszy weekend lutego. Także zawodnik MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie Cezary Pleta z Tuczek zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski w kick-light w Kartuzach.

Życzymy kolejnych sukcesów!

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz