www.gminarybno.pl

Drukuj

Mieszkańcy przegonili raka!

Opublikowano 2016-11-14 08:43:34. Artykuł wyświetlono: 2207 razy.

W piątek, 11 listopada w dzień Święta Niepodległości odbył się wspólny bieg "Przegonić Raka" pod hasłem „Twój Bieg - Twoje Zwycięstwo”. W tym roku odbyła się już V edycja wydarzenia! Organizatorem akcji był Janusz Kaczmarek – Radny Powiatu Działdowskiego przy współudziale OSiR-u w Rybnie.

Udział w wydarzeniu wzięli mieszkańcy Gminy Rybno, goście oraz członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno. Głównym celem Biegu "Przegonić Raka" było jest zachęcenie lokalnej społeczności do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia, edukacji onkologicznej, a także propagowanie rozwóju zainteresowań sportowych.

Była to impreza dla wszystkich bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia, czy pochodzenie. Propagatorzy biegania uważają, że ta forma spędzania wolnego czasu dostarcza organizmowi wielu korzyści, przede wszystkim biegając, uciekamy przed zawałem, a systematyczne bieganie ma korzystny wpływ na serce i układ krążenia. Wzmacniamy też system immunologiczny, czyli odpornościowy, dlatego biegając, rzadko chorujemy, nie przeziębiamy się, nie ulegamy infekcjom. A co najważniejsze biegając opóźniamy procesy starzenia.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka