www.gminarybno.pl

Drukuj

Mikołaj Kopernik był w Rybnie

Opublikowano 2015-02-23 11:15:32. Artykuł wyświetlono: 904 razy.

„Kopernik na Ziemi Lubawskiej” – to tytuł konferencji naukowej, która odbyła się w piątek, 20 lutego 2015 r. w Rybnie.

Mikołaj Kopernik należy do najbardziej znanych Polaków na świecie. Dziedzictwo jego działalności naukowej doceniane jest w każdym zakątku naszego globu. Jego dzieło „De revolutionibus…” stało się przełomowe w rozwoju nowożytnej nauki.

Podczas konferencji przedstawione zostały historyczne fakty związane z obecnością na Ziemi Lubawskiej Mikołaja Kopernika, który podczas swoich licznych podróży odwiedził także tereny dzisiejszej Gminy Rybno.

Krótki reportaż dotyczący konferencji zorganizowanej przez fundację Nicolaus Copernicus we współpracy z Gminą Rybno można obejrzeć na stronach internetowych TVP Olsztyn.
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka