www.gminarybno.pl

Drukuj

Modernizacja energetyczna - to się opłaca

Opublikowano 2022-06-23 15:32:26. Artykuł wyświetlono: 115 razy.

Trwa wymiana oświetlenia w modernizowanym obiekcie hali sportowej w Rybnie. Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie o łącznej mocy 4.636 W zastąpiło mniej ekonomiczne o mocy 22.140 W.

Zredukowana ilość lamp ze 109 szt. do 46 szt. oraz zmiana mocy przekładają się na realne oszczędności.

Dodatkowo należy podkreślić, iż zamontowana instalacja fotowoltaiczna generuje oszczędności, z których hala będzie mogła korzystać w okresie jesienno-zimowym. W okresie ostatnich trzech miesięcy zużycie energii elektrycznej wyniosło ok. 1100 kWh, zaś wyprodukowane i oddane do sieci zostały ponad 4000 kWh.

W galerii zdjęć prezentujemy zdemontowane żarówki o mocy 250 W - pożeracze prądu (dla zobrazowania rozmiarów obok bateria AA) oraz zamontowane energooszczędne oświetlenie, które zużywa mniej prądu i zapewnia lepsze doświetlenie parkietu hali.
 

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka