www.gminarybno.pl

Drukuj

Obchody 90-lecia powstania OSP w Rybnie

Opublikowano 2018-06-26 14:08:55. Artykuł wyświetlono: 3334 razy.

To już 90 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie. Przez ten czas strażacy wielokrotnie pomagali innym. W sobotę, 9 czerwca 2018 roku o godz. 12:00 przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie, wraz z pozostałymi jednostkami z gminy Rybno i okolic, przybyłymi gośćmi oraz mieszkańcami, OSP w Rybnie obchodziła swoje 90-lecie.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie. Następnie pod przewodnictwem Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Rybnie wszyscy przemaszerowali na plac przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Po odegraniu hymnu państwowego i wciągnięciu na maszt biało-czerwonej flagi, nadszedł czas na przemówienia gości oraz wręczenie odznaczeń. Przemawiali m.in.: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Wójt Gminy Działdowo – Paweł Cieśliński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie bryg. Jan Florek, Delegat Wojewody Warmińsko-Mazurskiego – Stanisław Orzechowski, a rys historyczny przedstawił – historyk Jerzy Anczykowski. Uroczystość poprowadził Komendant Gminny - Piotr Bojarowski.

Wręczenia odznaczeń dokonali zaproszeni goście:
Złoty medal "Za zasługi dla pożarnictwa": Marcin Pienicki
Srebrny medal "Za zasługi dla pożarnictwa": Mateusz Pienicki
Brązowy medal "Za zasługi dla pożarnictwa": Marcin Kreński, Mariusz Lenckowski, Michał Cieciński
Odznaka "Strażak wzorowy": Michał Mączkowski, Rafał Ostrowski, Paweł Soboczyński, Marcin Raszkowski
Odznaki za wysługę lat:
- Jerzy Soboczyński - 65 lat
- Edward Krajewski - 45 lat
- Jan Sontowski - 40 lat
- Wiesław Radzimiński - 35 lat
- Robert Soboczyński - 35 lat
- Roman Rudnicki - 30 lat
- Andrzej Gurzyński - 20 lat
- Marcin Kreński - 10 lat
- Michał Mączkowski - 10 lat
- Patryk Soboczyński - 10 lat
- Monika Ciecińska - 5 lat
- Malwina Pienicka - 5lat
- Beata Pachołek - 5 lat
- Bożena Soboczyńska - 5 lat
- Dawid Sontowski - 5 lat
 

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst