Historia Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Tuczkach

Opublikowano 2022-12-15 08:24:58. Artykuł wyświetlono: 749 razy.

We wtorek, 13 grudnia 2022r. o godz. 15:00 w świetlicy wiejskiej w Tuczkach odbyła się uroczystość upamiętniająca historię Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Tuczkach.

Mieszkańców sołectwa oraz zaproszonych gości powitała sołtys Tuczek – Elżbieta Nazar. Głos zabrali także: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Działdowskiego – Janusz Kaczmarek oraz przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - Jan Nawrocki.

Uroczystość rozpoczęła się od projekcji reportażu „Tuczki PGR i wspomnienia wziąć żywe”, którą przygotował Marcin Ostrowski z portalu Moje Działdowo. Później odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic pamiątkowych, które zaprojektował Radny Gminy Rybno - Sylwester Kasprowicz. Na koniec odbył się pokaz mody dzieci z sołectwa Tuczki oraz pyszny poczęstunek dań z czasów PGR. W trakcie uroczystości można było także oglądać przedmioty, które w tamtych czasach były używane na co dzień. Goście przygotowali dla mieszkanek też upominki – rajstopy i goździki.

- Sołtys Elżbieta Nazar dziękuje wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w organizację uroczystości.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz