www.gminarybno.pl

Drukuj

'MultiSport' w Gminie Rybno

Opublikowano 2014-04-08 14:19:56. Artykuł wyświetlono: 1348 razy.

Realizując zadania własne w zakresie kultury fizycznej i turystyki Gmina Rybno złożyła deklarację przystąpienia w 2014 roku do Programu "Multisport".

Na ponad 260 grup w województwie warmińsko-mazurskim umowę podpisano z niespełna 50 grupami, w tym dwoma z Gminy Rybno.

Ideą projektu jest ogólna poprawa sprawności dzieci, rozwijanie aktywności fizycznej oraz wyszukiwanie talentów sportowych. Projekt realizowany jest na mocy porozumienia zawartego przez Gminę Rybno z Warmińsko-Mazurską Federacją Sportu w Olsztynie jako operatorem wojewódzkim.

W projekcie biorą udział dwie dwudziestoosobowe grupy ze Szkół Podstawowych w Rybnie i Żabinach. Nauczyciele wychowania fizycznego z tych szkół prowadzą pozalekcyjne dodatkowe zajęcia dla dzieci z klas IV-VI. W ramach projektu szkoły, w których prowadzone są zajęcia otrzymały także sprzęt sportowy.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka