www.gminarybno.pl

Drukuj

Nowe boisko w Żabinach

Opublikowano 2011-09-19 09:50:21. Artykuł wyświetlono: 2725 razy.

W miniony piątek, 16 września 2011 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej wybudowanego w miejscowości Żabiny. Obiekt powstał obok Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich.

Uroczystość przygotowana została przez nauczycieli, rodziców i dzieci z miejscowej szkoły, które będą głównymi użytkownikami obiektu.

Boisko o wymiarach 30x60 metrów posiada nawierzchnię z trawy syntetycznej, przystosowaną do gry w piłkę nożną i siatkową. Koszt budowy obiektu wynoszący 340 tysięcy złotych w 75% sfinansowany został ze środków pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wykonawcą Robót była Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Rybnie.

Symbolicznego aktu otwarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonali: Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Piotr Żuchowski, Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pani Teresa Nowakowska, Wicestarosta Działdowski Pan Witold Ostrowski, Przewodniczący Rady Gminy Rybno Pan Marian Ligman, Prezes SKR Rybno Pan Benedykt Witkowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żabinach Pani Ewa Kopańska oraz Wójt Gminy Rybno Pan Edmund Ligman. Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał ksiądz probosz Marian Zbrojski. Gośćmi obecnymi podczas uroczystości byli także Radni Rady Powiatu Działdowskiego, Radni Rady Gminy Rybno, Dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy oraz Mieszkańcy Żabin.

W przemówieniach okolicznościowych zwracano uwagę na fakt, że nowe boisko to obiekt o najwyższych standardach i trzeba zadbać by nie został zniszczony przez nieodpowiedzialne jednostki. Zaproszeni goście byli pierwszymi użytkownikami boiska, którzy strzałami na bramkę sprawdzali swoje piłkarskie umiejętności.

Pierwszy mecz na nowym  boisku rozegrały reprezentacje Żabin i Koszelew. Po zaciętej rywalizacji lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:0.

Uroczyste otwarcie boiska zakończył program artystyczny dzieci ze Szkoły w Żabinach, które chociaż w ten skromny sposób chciały podziękować za wybudowany obiekt.

 


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka