www.gminarybno.pl

Drukuj

'Ostro na wiatr' - żeglowanie w Hartowcu

Opublikowano 2016-06-21 09:13:41. Artykuł wyświetlono: 918 razy.

Pierwsze żeglarskie szlify na naszych „Optymistkach” są już za nami. Od końca maja uczniowie, ale też i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Hartowcu pod okiem instruktora żeglarstwa, a jednocześnie nauczyciela z Nowego Miasta Lubawskiego Macieja Bochenka intensywnie ćwiczą swe żeglarskie umiejętności.

Po obowiązkowym szkoleniu teoretycznym, w końcu przyszedł czas na pierwszy sprawdzian na naszym jeziorze. Na pierwszy ogień, w niedzielę 5 czerwca poszli nauczyciele, którzy musieli zmierzyć się ze zbyt małą jak dla nich łódką (niestety na większą „Omegę” przyjdzie nam chyba jeszcze trochę poczekać) oraz silnym wiatrem. Poszło im świetnie, a bohaterem dnia został p. Zenon Laskowski, który po nabraniu ogromnej ilości wody dzielnie doprowadził łódkę do brzegu. Natomiast w czwartek 9 czerwca 17 uczniów opanowało wiatr i bez wywrotek zaliczyło swe pierwsze rejsy. Wszyscy byli niezmiernie szczęśliwi, czuć było wielkie emocje i adrenalinę. Adepci żeglarstwa wręcz nie mogą się doczekać następnego czwartku.

O to właśnie chodziło ! Wszyscy czujemy, że być może rozpoczynamy nowy rozdział w życiu hartowieckich szkół, a tym samym uczących się tu dzieci i młodzieży.

Filmowa impresja z naszego pływania w załączeniu.

Nadesłał: Bogusław Łukwiński
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka